16 تیر 1342

16 تیر 1342

اسدالله علم: چرخ‌ها متناسب انقلاب نمی‌گردد/انتخاب نماینده ایران در جامعه انرژی اتمی اروپا/امضای قرارداد بازرگانی بین ایران و اردن/

اسدالله علم: چرخ‌ها متناسب انقلاب نمی‌گردد

صبح امروز اولین جلسه شورای عالی بازرسی کل کشور به ریاست اسدالله علم، نخست‌وزیر، در دفتر کار محمد باهری، وزیر دادگستری، تشکیل گردید.

نخست‌وزیر در این جلسه گفت: ما در یک مرحله انقلاب تاریخی هستیم و چرخ‌های مملکت ما متناسب با این انقلاب نیست. این مطلب را شاهنشاه مکرر فرموده‌اند. واقعا آنچه از رئیس یک مملکت انتظار می‌رود آن چیزی است که شاهنشاه عمل فرموده‌اند و بدبین‌ترین و دشمن‌ترین افراد به این مملکت، چه در داخل و چه در خارج نمی‌توانند انکار کنند که انقلاب عظیمی در کشور ما انجام شده است.

 

انتخاب نماینده ایران در جامعه انرژی اتمی اروپا

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: ایران که از مدتی پیش نماینده‌ای در بازار مشترک اروپا دارد اخیرا با جامعه اروپایی انرژی اتمی نیز روابط سیاسی برقرار کرده است.

جامعه مزبور با انتصاب خسرو هدایت، سفیر کبیر ایران در بلژیک و رئیس هیئت ایرانی در بازار مشترک اروپا به عنوان رئیس هیئت ایرانی در جامعه اروپایی انرژی اتمی موافقت کرده است.

خسرو هدایت به زودی استوارنامه خود را به رئیس کمیسون انرژی اتمی جامعه اروپا تسلیم خواهد کرد.1 

 

امضای قرارداد بازرگانی بین ایران و اردن

صبح امروز اولین قرارداد بازرگانی ایران و اردن هاشمی در کاخ وزارت اقتصاد به امضا رسید.

از طرف دولت ایران دکتر عالیخانی، وزیر اقتصاد، و از طرف دولت اردن، هاشمی سفیر کبیر این کشور در ایران قرارداد تجاری دو کشور را امضا کردند.

در مراسم امضای این قرارداد، اعضای هیئت‌های نمایندگی بازرگانی ایران و اردن هاشمی حضور داشتند.

وزیر اقتصاد در جریان امضای این قرارداد گفت: برای من و همکارانم باعث نهایت خوشوقتی و افتخار است که اولین قرارداد بازرگانی بین دولت شاهنشاهی ایران و دولت پادشاهی اردن هاشمی به امضا می‌رسد. دولت ایران برای بسط روابط تجاری با کشور دوست و هم‌دین خود اردن هاشمی اهمیت فراوانی قائل است. هدف ما از امضای این قرارداد فقط معطوف به جنبه تجاری آن نیست سعی ما این است که در پرتو امضای این قرارداد روابط صمیمانه‌ای که هم‌اکنون بین دو کشور وجود دارد روز به روز مستحکم‌تر شود.

امیدوارم در آینده هر دو کشور ایران و اردن بتوانند از نظر کالا و خدمات به هم کمک کنند.2

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.