4 تیر 1342

4 تیر 1342

سفیر انگلیس: ما در ایران با آمریکا رقابت نداریم!/هشدار به اخلالگران اصلاحات ارضی/با وضع فعلی آسفالت خیابان‌های تهران برای شهرداری مقدور نیست/ این کار ده سال طول می‌کشد!

سفیر انگلیس: ما در ایران با آمریکا رقابت نداریم!

سردنیس رایت، سفیر کبیر انگلستان در ایران، دیروز در دانشکده عالی مشترک ستاد، ضمن سخنرانی برای جمعی از افسران ارشد ارتش شاهنشاهی گفت: ما و آمریکاییان در کلیه امور جهانی با یکدیگر مشورت نزدیک نموده و مجاهدت می‌نماییم که سیاست‌های خود را تطابق دهیم. من این موضوع همکاری آمریکا و انگلیس را از آن جهت ذکر می‌کنم که عده‌ای از افراد من‌جمله نویسندگان جراید شما چنین به نظر می‌رسد که گمان می‌کنند رقابت شدید سیاسی بین آمریکا و انگلستان در خاورمیانه و به‌خصوص در ایران وجود دارد. آقایان من می‌توانم به شما اطمینان خاطر دهم که این کاملا نظری است پوچ و واهی. هدف‌های انگلستان و آمریکا در خاورمیانه و ایران هیچ‌گاه نزدیک‌تر از امروز نبوده است.

سفیر کبیر انگلستان گفت: با افرادی که شایعاتی مبنی بر اینکه انگلستان در امور داخلی ایران مداخله می‌کند منتشر می‌سازند باید به عنوان دیوانگان خطرناک یا عوامل دشمن رفتار شود. ما در انگلستان طالب آن هستیم که کشور شما را نیرومند، دارای وضع ثابت فعال و آزاد ببینیم؛ کشوری که در جریان پیشرفت اصلاحات اقتصادی و اجتماعی در نیمه دوم قرن بیستم قرین توفیق باشد و بدین وسیله شایستگی خود را برای گذشته پرافتخار خویش به اثبات برساند. ما آنچه را که در قوه داریم برای رسیدن شما به هدف‌های خود به کار خواهیم برد.1

 

هشدار به اخلالگران اصلاحات ارضی

عباس سالور، معاون وزارت کشاورزی و سرپرست سازمان اصلاحات ارضی کشور، امروز طی یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: چون فصل کشت در قسمتی از  کشور شروع شده است و در قسمت‌های دیگر هم نزدیک است؛ لذا قبل از آنکه تضادی بین زارعین و مالکین و خرده‌مالکین در مورد محصول پیش بیاید، لازم بود با صدور اطلاعیه‌ای وظایف و حقوق و حدود معین شود.

به گفته وی در این اطلاعیه تأکید شده است مالکین و کشاورزان و هر شخص دیگری که به نحوی از انحا بخواهند از طریق تحریک و اغوا و یا اخلال موجبات بی‌نظمی را فراهم سازند، تسلیم کمیسیون امنیت اجتماعی شده و برابر مقررات قانونی با آنها رفتار خواهد شد. 

بر اساس این اطلاعیه، وظایف کشاورزان و مالکان در برداشت و تقسیم محصول اراضی کشاورزی خریداری‌نشده و یا تقسیم‌نشده معین و اعلام گردید.

 

با وضع فعلی آسفالت خیابان‌های تهران برای شهرداری مقدور نیست/ این کار ده سال طول می‌کشد!

شهردار تهران امروز در پاسخ به سؤالات خبرنگار روزنامه «اطلاعات» در مورد آسفالت خیابان‌های تهران گفت: در سال گذشته شهرداری با صرف شصت‌میلیون تومان بیش از سیصد خیابان تهران را آسفالت کرد و اگر شهرداری و مردم بخواهند که سراسر خیابان‌های تهران آسفالت شده و یا آسفالت‌های خراب تجدید گردد، در حدود ششصدمیلیون تومان پول لازم است که با وضع فعلی، شهرداری قادر به انجام آن نیست و به‌ناچار باید هر سال در حدود یک‌دهم خیابان‌ها آسفالت شود.

شهردار گفت: آسفالت تعدادی از خیابان‌های اصلی شهر خراب است و بر اثر وقوع حوادث اخیر و حرکت تانک‌ها آسفالت خیابان‌های مرکزی شهر صدمه فراوان دیده و اکنون عبور و مرور اتومبیل‌ها در میدان سپه ناراحت‌کننده می‌باشد.2

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.