29 آبان 1341

29 آبان 1341

سردسته قاتلین هنوز در کوهستان فراری است/فرزند ملک عابدی به حضور شاه رسید!/دستگیری ضرغامی ربطی به وقایع فیروزآباد ندارد/آزادی 12 افسر محکوم به فرمان شاه/یک سرتیپ ارتش بازداشت شد/برای ترفیعات کارمندان امسال اعتباری موجود نیست/وعده وزیر کار برای اشتغال یک میلیون نفر/هیچ مهاجمی نتوانسته است تسلط خود را بر ایران حفظ کند

سردسته قاتلین هنوز در کوهستان فراری است

«روزنامه اطلاعات» نوشت : سردسته قاتلین مهندس عابدی هنوز در کوهستان متواری است و هواپیماهای اکتشافی ژاندارمری در جست و جوی اسفندیار سردسته قاتلین هستند.

تیمسار ورهرام نیز امروز گفت : حکومت نظامی عصر امروز در شیراز لغو می شود.

ارسنجانی وزیر کشاورزی نیز دیشب در انجمن ایران جوان گفت : ریشه فاجعه فارس در جلسات شبانه تهران است.

وی با بیان این که « من و مامورین اصلاحات ارضی ترس را نمی شناسیم» گفت : تا فروردین ماه ریشه مالکیت بزرگ در ایران کنده می شود.

ارسنجانی همچنین گفت : زارع ایرانی باهوش است و اگر تاکنون به مالک تعظیم می کرد او را دست انداخته بود، بعضی از آقایان به مادر پیر من تلفن می کنند و مرا نفرین می کنند و فحش می دهند اما هیچ کدام از این ها اثری ندارد.

وزیر کشاورزی گفت : در این مملکت عده ای وکیل تسخیری 20 میلیون نفر بودند.

 

فرزند ملک عابدی به حضور شاه رسید!

«روزنامه کیهان» نوشت : ساعت ده و نیم صبح امروز دکتر ارسنجانی وزیر کشاورزی به اتفاق فرهاد ملک عابدی فرزند مهندس عابدی در کاخ اختصاصی در دفتر کار شاه به حضور اعلیحضرت همایونی شرفیاب شدند.

ارسنجانی درباره این ملاقات گفت : شاهنشاه به بنیاد پهلوی دستور صادر فرمودند که وسایل ادامه تحصیل فرهاد را در مدت دو سه سالی در ایران و بعد وسایل ادامه تحصیل او را در خارج فراهم سازد.

 

دستگیری ضرغامی ربطی به وقایع فیروزآباد ندارد

بعد از ظهر دیروز تیمسار سپهبد مالک فرمانده ژاندارمری کل کشور از شیراز به تهران مراجعت کرد.

فرمانده ژاندارمری کل کشور اظهار داشت : مامورین ژاندارمری پس از تفحص زیاد در کوه ها و دره های فیروزآباد موفق شدند دوازده نفر دیگر را که از ایل قشقایی می باشند دستگیر کنند.

از تحقیقات مقدماتی و مواجهه ای که بین این 12 نفر داده شده است و همچنین از تناقض گویی های این عده ضمن بازپرسی های اولیه، کاملا بر این مامورین مسلم و روشن شده است که قاتلین مرحوم ملک عابدی در میان این دوازده نفر می باشند.

تیمسار مالک درباره دستگیری محمدخان ضرغامی رئیس ایل خمسه باصری نیز اظهار داشت: دستگیری وی ارتباطی با واقعه فیروزآباد ندارد، علت دستگیری ضرغامی از این جهت است که مشارالیه در ساعتی که از طرف فرمانداری نظامی شیراز ممنوع اعلام شده بود در یکی از خیابان های شیراز مشغول حرکت بود، مامورین فرمانداری نظامی وی را جلب و بازداشت می کنند.

 

آزادی 12 افسر محکوم به فرمان شاه

عصر دیروز 12 نفر از افسران محکوم عضو سازمان نظامی حزب منحله توده که به فرمان شاه مورد عفو ملوکانه قرار گرفته بودند پس از بررسی پرونده هایشان از زندان آزاد شدند.

 

یک سرتیپ ارتش بازداشت شد

به قرار اطلاع طبق قرار بازپرس نظامی چند روز پیش سرتیپ هوایی سیاوش سیاه پوش معاون سابق اداره تسلیحات ارتش پس از بازپرسی مقدماتی بازداشت شد.

بازداشت سرتیپ سیاهپوش به دنبال بازداشت هایی که از چند ماه پیش در ارتش شروع شده و پرونده های متعددی از سوء استفاده عده ای از افسران در مراجع قضایی ارتش تحت رسیدگی است صورت گرفته است.

 

برای ترفیعات کارمندان امسال اعتباری موجود نیست

به دنبال شایعات مربوط به پرداخت ترفیعات، امروز در وزارت دارایی گفته شد برای ترفیعات کارمندان امسال اعتباری موجود نیست.

لغو ممنوعیت ترفیعات موجبی برای پرداخت ترفیعات نیست چون پرداخت ترفیعات علاوه بر وجود اعتبار احتیاج به مجوز قانونی دارد.

 

وعده وزیر کار برای اشتغال یک میلیون نفر

صبح امروز خسروانی وزیر کار و خدمات اجتماعی در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت : با تنظیم و تدوین برنامه عمرانی سوم کشور یک میلیون نفر به کار اشتغال پیدا می کنند.

مقارن با تنظیم و تدوین برنامه عمرانی سوم کشور ضرورت آموزش و تجهیز نیروی انسانی مورد توجه کامل قرار گرفت زیرا که پیش بینی می شد با اجرای این برنامه در مدت 5 سال یک میلیون فرصت اشتغال جدید به وجود می آید و استفاده از فرصت های اشتغال جدید با در نظر گرفتن کمبود کارگران ماهر و متخصصین اتخاذ برنامه های آموزشی را ایجاب و الزام آور می ساخت گو این که فارغ از برنامه عمرانی سوم هم اکنون چنین کمبودی در اکثر صنایع جدید التاسیس کشور ملاحظه می گردد.

 

هیچ مهاجمی نتوانسته است تسلط خود را بر ایران حفظ کند

پیر لیوتی سفیر فرانسه در هلند طی یک سخنرانی که درباره روابط فرانسه با کشورهای خاورمیانه در 20 ساله اخیر ایراد کرد و گفت :

کشور ایران در گذشته مورد هجوم طوائف و ملل مختلف قرار گرفته است ولی هیچ کدام از این مهاجمین نتوانسته اند تسلط خود را بر کشور ایران حفظ کنند، ملت ایران که به خوبی می تواند خود را با وضع حاضر تطبیق دهد در فرصت مناسب مهاجمین را از کشور بیرون رانده است.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.