28 آبان 1341

28 آبان 1341

«اسامی محرکین اصلی در اعترافات فاش شد »/اشخاص ذی نفوذ در تحریک واقعه فیروزآباد دست داشته اند/اظهارات ضد و نقیض بازداشت شده ها/«قاتلین اصلی مهندس عابدی دستگیر شدند»/منتظر دستور مرکز برای پایان حکومت نظامی هستم/رئیس ایل خمسه باصری بازداشت شد/دانش آموزان دختر نباید آرایش کنند/گودنشین ها و زاغه نشین ها به نقاط دیگر منتقل می شوند

«اسامی محرکین اصلی در اعترافات فاش شد »

«روزنامه اطلاعات» امروز نوشت : تیمسار سپهبد مالک فرمانده ژاندارمری کل کشور دیروز اظهار داشت که ۸ نفر افراد مظنونی که تاکنون بازداشت شده اند اسامی محرکین اصلی قتل مهندس عابدی را فاش کرده اند و امیدواری زیادی وجود دارد که محرکین و مسببین و قاتلین در آینده نزدیک دستگیر شوند.

 

اشخاص ذی نفوذ در تحریک واقعه فیروزآباد دست داشته اند 

تیمسار سپهبد ورهرام استاندار فارس در یک مصاحبه مطبوعاتی تصریح کرد که در جریان حادثه فارس و قتل مرحوم مهندس ملک عابدی تحریکاتی وجود داشته است که به زودی روشن خواهد شد.

سپهبد ورهرام ضمن همین مصاحبه اظهار داشت که علاوه بر متنفذین بعضی اشخاص ذی نفوذ محل در تحریک واقعه فیروز آباد دست داشته اند و این امر در نتیجه بررسی ها و تحقیقات اخیر معلوم شده و بدیهی است رسیدگی و تحقیقات ادامه خواهد داشت تا افراد گناهکار در این حادثه جانگداز مشخص شوند.

 

اظهارات ضد و نقیض بازداشت شده ها

«روزنامه اطلاعات» در ادامه گزارش خود نوشته است : یک مقام دیگر به خبرنگار ما گفت کسانی که تا کنون دستگیر شده اند در بازجویی اظهارات ضد و نقیضی کردند و  پاره ای از آنها نیز اعترافاتی به ضرر پاره ای از مقامات متنفذ فارس نموده اند و به همین جهت احتمال دارد به زودی عده ای از سرشناسان این استان تحت تعقیب قرار گیرند.

چون اظهارات دستگیرشدگان ضد و نقیض است برای بازجویی از آنها قرار است از دستگاه دروغ سنج استفاده شود. مقامات ژاندارمری کل کشور امروز از تایید شایعاتی که در باره اعترافات دستگیر شدگان در شیراز به گوش خورده خود داری کردند.

 

«قاتلین اصلی مهندس عابدی دستگیر شدند»

طبق اطلاع رسیده از فیروز آباد فارس در حدود ساعت 9 و نیم دیشب واحدهای تجسسی ژاندارمری که چندین شبانه روز است در ارتفاعات اطراف فیروز آباد برای دستگیری قاتلین مهندس ملک عابدی فعالیت می کنند موفق شدند قاتلین اصلی را که عده ای در حدود 15 الی 20 نفر می باشند دستگیر کنند.

 

منتظر دستور مرکز برای پایان حکومت نظامی هستم

سپهبد ورهرام استاندار فارس گفت : هر کسی که در هر لباس و مقام در این جریان دست داشته باشد از چنگال عدالت نمی تواند فرار کند.

به مرکز پیشنهاد کردم حکومت نظامی فارس پایان یابد و فعلا منتظر دستور هستم.

 

رئیس ایل خمسه باصری بازداشت شد

«روزنامه کیهان» نوشت : دیشب محمد ضرغامی رئیس عشایر ایلات خمسه عرب باصری به اتفاق یک نفر دیگر که مجهز به تفنگ بودند در شیراز به وسیله فرمانداری نظامی توقیف و طبق ماده 5 حکومت نظامی بازداشت گردیدند.

 

دانش آموزان دختر نباید آرایش کنند

از ساعت 5 بعد از ظهر دیروز کمیسیونی باشرکت روسای دبیرستان های دخترانه شاهدخت، رضا شاه کبیر، هدف دختران، انوشیروان دادگر و آزرم در اتاق کار آقای بیرشک معاون وزارت فرهنگ تشکیل گردید.

در این جلسه که دو ساعت به طول انجامید، در باره طرز لباس پوشیدن دختران و معلمان و نظم و ترتیب آنان در محیط آموزشگاه مطالبی ایراد گردید و قرار شد روسای آموزشگاه های دخترانه در این مورد نهایت توجه را داشته باشند که دانش آموزان با کمال سادگی بدون آرایش موی سر در محیط آموزشگاه حاضر شوند و تصمیم گرفته شد چنانچه مشاهده شود دانش آموزانی باشند که به نصایح مادرانه اولیای دبیرستان ها توجه نکنند از محیط تعلیم وتربیت رانده شوند.

بیرشک در پایان از روسای آموزشگاه ها بخصوص آموزشگاه های شمال شهر خواستار شد که با کمال جدیت این موضوع را دنبال کنند و کاری کنند تا دختران دانش آموز در لباس پوشیدن و سادگی سرمشق دختران مملکت باشند.

 

گودنشین ها و زاغه نشین ها به نقاط دیگر منتقل می شوند

به موجب طرح هایی که در نخست وزیری در دست رسیدگی است به جای گودهای جنوب شهر دریاچه و جنگل مصنوعی ایجاد می شود و زاغه نشین ها و آلونک نشین ها به نقاط مسکونی دیگر انتقال داده می شوند.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.