انتشار لیست خارج کنندگان ارز از کشور در مطبوعات آمریکا و انگلیس!

انتشار لیست خارج کنندگان ارز از کشور در مطبوعات آمریکا و انگلیس!

بعداز ظهر تلفنی داشتم از جمشید آموزگار که از نیویورک زنگ می‌زد، و در حالی‌که معلوم بود از وجود اسمش در لیست خارج کنندگان ارز بشدت خشمگین است، می‌گفت که: با کوشش زیاد توانسته از بانک مرکزی ایران تکذیب‌نامه‌ای در این‌باره بگیرد و آنرا در روزنامه‌های نیویورک انتشار دهد. قصد آموزگار از تماس تلفنی با من،‌ بیشتر این بود این بود که بداند مطالبی راجع به لیست مذکور در روزنامه‌های انگلیس هم منتشر شده یا نه؟

دوشنبه 4 دسامبر 1978 [3 آذر 1357]

«بعداز ظهر تلفنی داشتم از جمشید آموزگار که از نیویورک زنگ می‌زد، و در حالی‌که معلوم بود از وجود اسمش در لیست خارج کنندگان ارز بشدت خشمگین است، می‌گفت که: با کوشش زیاد توانسته از بانک مرکزی ایران تکذیب‌نامه‌ای در این‌باره بگیرد و آنرا در روزنامه‌های نیویورک انتشار دهد. قصد آموزگار از تماس تلفنی با من،‌ بیشتر این بود این بود که بداند مطالبی راجع به لیست مذکور در روزنامه‌های انگلیس هم منتشر شده یا نه؟ و اگر چنین است،‌ آیا امکان چاپ تکذیب‌نامه بانک مرکزی در این روزنامه ها وجود دارد یا نه؟

در جواب آموزگار گفتم: به دلیل قوانین سفت و سخت انگلیس در مورد توهین به افراد،‌ روزنامه‌های اینجا بدون نام بردن از کسی صرفاً‌ به درج خبر مربوط به انتشار لیست اکتفا کرده‌اند. ولی البته چون روزنامه‌‌هایی که در انگلیس به زبان فارسی چاپ می‌شوند نام او و بقیه کسانی را که در لیست وجود داشته به چاپ رسانده‌اند،‌ بهتر است تحقیق کنیم که آیا این روزنامه‌ها حاضرند حرف خود را پس بگیرند؟ و یا حداقل به چاپ تکذیب‌نامه بانک مرکزی رضایت دهند؟»1

 

جمشید آموزگار در قایق تفریحی

شماره آرشیو: 2337-115آ

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.