12 مرداد 1341

12 مرداد 1341

توجه ویژه شاه به پیشرفت یک کارخانه در ساخت قوطی های کلید دار/ بعد از آمریکا ما دومین کشوری هستیم که از این قوطی ها می سازیم!/پیام نخست وزیر به اردوی رهبران و مربیان سازمان جوانان شیر و خورشید سرخ ایران

توجه ویژه شاه به پیشرفت یک کارخانه در ساخت قوطی های کلید دار/ بعد از آمریکا ما دومین کشوری هستیم که از این قوطی ها می سازیم!

مقارن ساعت 6 بعدازظهر امروز شاهنشاه و شهبانوی ایران برای افتتاح گاردن پارتی پیشاهنگی در باغ بزرگ منظریه حضور به هم رسانیدند. شاهنشاه و شهبانو هنگام عبور از محل غرفه روغن نباتی قو توقف فرموده و با دو تن از مدیران  کارخانجات پارس برای مدت نسبتا طولانی به بحث و مذاکره پیرامون امور اقتصادی و فنی پرداختند. در این قسمت گزارشات مبسوطی راجع به امور کارخانجات به عرض رسانیده شد.

در میان گزارشات چیزی که بیش از همه مورد توجه ذات اقدس همایونی قرار گرفت گزارشی بود که راجع به قوطی هایی که با کلید باز می شود به عرض رسانیده شد. در این قسمت مهندس رضوان اظهار داشت که تهیه قوطی کلید دار در ایران را باید حقیقتا یک پیشرفت بزرگ صنعتی به شمار آورد چه بعد از ایالات متحده آمریکا ایران اولین کشوری است که روغن نباتی قو را در قوطی های کلید دار مخصوص مواد غذائی بازار عرضه نموده است.

 

پیام نخست وزیر به اردوی رهبران و مربیان سازمان جوانان شیر و خورشید سرخ ایران

اردوی رهبران و مربیان سازمان جوانان شیر و خورشید سرخ که در رامسر تشکیل یافته بود امروز پایان یافت و به این مناسبت در محل اردو مراسمی برگزار گردید .

در پایان اردوی مزبور از طرف اسدالله علم نخست وزیر پیامی به این شرح به اردو فرستاده شد :

همان طور که در مراسم افتتاح این اردو یاد آوری کردم شما همگی بطوع و رغبت در راه ایفای یک وظیفه بزرگ ملی و اخلاقی بار مسئولیت سنگینی را به  دوش گرفته اید که یقینا از اهمیت و ارزش آن غافل نیستید. این وظیفه مقدس بیدار کردن حس خیر خواهی و نوع پروری و ایجاد هم فکری و همگامی در امور خیریه و اجتماعی است که نسل جوان ما باید با آن انس بگیرد و با این خصال شریف پرورش یابد تاجوانان ما بتوانند در آینده برای کشور خویش فرزندانی لایق و خردمند و کار دیده وخیر خواه بار آیند و در میان اقوام وملل عالم نمودار کامل از خصایص عالی نوع پروری و بشر دوستی و بزرگ منشی ملت ایران باشند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.