29 تیر 1341

29 تیر 1341

500 میلیون تومان ندهید کار اصلاحات ارضی لنگ می ماند!/من مسؤلم/شرفیابی سه ساعته وزیر خارجه ترکیه

500 میلیون  تومان ندهید کار اصلاحات ارضی لنگ می ماند!

«تهران مصور » در ابتدای گزارشی که درباره عملکرد ارسنجانی وزیر کشاورزی دولت علی امینی منتشر کرده است به نقل از وی نوشت : « اگر دولت 500 میلیون تومان بدهی بانک کشاورزی را نپردازد، کار اصلاحات ارضی دچار وقفه خواهد شد و سرمایه بانک کشاورزی یک میلیارد تومان است که دولت فقط 500 میلیون تومان آن را پرداخته است. چنان چه دولت کلیه بدهی خود را به بانک بپردازد، بانک مزبور کلیه تعهداتی را که دولت در برابر مالکین دارد تأمین می کند.

«تهران مصور» در ادامه گزارش خود نوشته است : « دکتر ارسنجانی وزیر کشاورزی در حالی که دست هایش را روی شکمش گذاشته و از درد معده وزخم اثنی عشرش می نالید گفت : هم اکنون کار های اصلاحات ارضی در شهرستان های اراک، قزوین، گیلان، کرمانشاه و شیراز تمام شده و به زودی در سایر نقاط آغاز می گردد.»

مشکلی که در راه تهیه نقشه دهات ایران وجود دارد، آن قدر زیاد است که اگر ما می خواستیم طبق مقررات آن ها را انجام دهیم 25 سال بعد نقشه ها آماده می شد، کارشناسان و متخصصین بین المللی اظهار عقیده کرده اند که تهیه نقشه کلیه دهات ایران با صرف 100 میلیون تومان و ۲۵ سال وقت انجام خواهد شد.

 

من مسؤلم

از وزیر کشاورزی سئوال شد در باره دفع آفات و ملخ چه نظریه ای دارد؟ جواب داد : متأسفانه در گذشته مسئولین وزارت کشاورزی این دستگاه حساس را زنگ زده و فرسوده کرده اند، من با همان کادر قبلی، کار تقسیم و اصلاح اراضی و مبارزه با ملخ ودفع آفات را عملی کردم. به موجب گزارش کارشناسان جهانی هجوم ملخ در سال جاری به کشور ما بی سابقه بوده و یقینا فداکاری و همت مأمورین کشاورزی در دفع ملخ موثر بوده است.

من بر خلاف مقررات کهنه و فرسوده و زائدی که معمول بود، به کلیه واحدهای دفع ملخ و مبارزه با آفات و روسای کشاورزی استقلال دادم و مسئولیت کارها و تقسیم را به عهده آن ها واگذار کردم.

انصافا بعضی از آنها فداکاری کرده و به مملکت و مردم خدمت کرده اند.

از وزیر کشاورزی سئوال شد « اگر بعدها محاکم دادگستری مأمورین کشاورزی را به عنوان انجام کارهای خلاف مقررات تحت تعقیب قرار بدهند آیا شما از آنها حمایت میکنید؟»ارسنجانی گفت: «اگر چنان روزی پیش  آمد من حاضرم به جای وزارت کشاورزی به پای میز محاکمه بروم و جوابگو باشم. هر کاری که من کرده ام مسئول آن هم خودم خواهم بود.»

 

شرفیابی سه ساعته وزیر خارجه ترکیه

وزیر امور خارجه ترکیه و همراهان ساعت هفت بامداد امروز برای بازدید آثار تاریخی با هواپیما رهسپار اصفهان شدند. بایرام اوغلی سفیر کبیر ترکیه نیز همراه «ارکین» بود.

هواپیمای حامل وزیر امورخارجه ترکیه در ساعت هشت با مداد امروز در فرودگاه اصفهان به زمین نشست. در فرودگاه، سراج حجازی استاندار اصفهان و روسای سازمان های اداری و گروهی از شخصیت های محلی از وزیر امورخارجه ترکیه استقبال کردند.

وزیر امور خارجه ترکیه و همراهان سپس رهسپار هتل اصفهان شدند و پس از نیم ساعت استراحت به بازدید از آثار تاریخی و هنری این شهر پرداختند و ناهار را میهمان استاندار اصفهان بودند.

رادیو آنکارا گزارش داد مذاکرات هیئت ترکیه که به ریاست «فریدون جمال ارکین» وزیر امور خارجه این کشور به ایران رفته اند امروز پایان یافت. فریدون جمال ارکین به اتفاق همراهان به حضور اعلیحضرت همایون شاهنشاه شرفیابی حاصل کردند و بدین طریق بازدید رسمی هیئت ترکیه به پایان رسید.

فریدون جمال ارکین وزیر خارجه ترکیه روز پنجشنبه در کاخ ییلاقی دربار به حضور شاهنشاه ایران پذیرفته شد.

ارکین به خبرنگاران گفت که سفرش به ایران بسیار ثمربخش بوده است. شرفیابی وزیر خارجه ترکیه مدت ۳ ساعت طول کشید .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.