28 اردیبهشت 1341

28 اردیبهشت 1341

وضع دولت تثبیت است/وضع خزانه دولت رضایت بخش نیست /سفارت آمریکا صد خانه کرایه می کند!/700 کارمند زائد در سازمان برنامه!/گزارش یک نشریه درباره متهمان « کاخ سنا »/وضع مالی راه آهن خوب نیست/گله سفیر شوروی/این روزها تهران شوم شده است / اکثر دزدهای تهران تحصیل کرده اند!/علت وفور سرقت و سارق در تهران چیست؟!/اکنون که خیلی از شکم ها گرسنه اند باید منتظر بروز چنین عواقب خطرناکی باشیم!/مبادلات بازرگانی ایران با سایر کشورها تعادل ندارد!/از اقتصاد ایران فقط اسم و عنوانش باقی مانده است!/میزان واردات از دوبی و صادرات صفر ایران به این کشور کوچک!

وضع دولت تثبیت است

«تهران مصور » نوشت : با وجود شایعات مختلفی که در این هفته راجع به تغییر دولت شنیده می شد خبرنگار تهران مصور اطلاع می دهد که وضع دولت کاملا تثبیت است و شاید تا آخر تابستان هیچ نوع تغییری به وجود نیاید!

 

وضع خزانه دولت رضایت بخش نیست

«تهران مصور » نوشت : وضع خزانه دولت رضایت بخش نیست و با وجود این که در ماه گذشته پرداخت حقوق کارمندان چند روزی به تأخیر افتاد معذالک برخی از وزارت خانه ها من جمله وزارت فرهنگ تقاضای افزایش بودجه نموده ولی وزارت دارایی که خود را قادر به پرداخت حقوق همین ماه نمی داند نه تنها مخالف افزایش بودجه است بلکه اصرار دارد در بودجه کلیه وزارتخانه ها صرفه جویی لازم به عمل آید، به همین دلیل است که بودجه وزارت خانه ها حاضر نشده و هنوز هم به صورت یک دوازدهم پرداخت می شود.

گفته می شود با این ترتیب تصور نمی رود به این زودی ها کارهای عمرانی جدیدی آغاز شود.

 

سفارت آمریکا صد خانه کرایه می کند!

«تهران مصور » نوشت : پس از انتقال خانه های بانک عمران در صاحبقرانیه به مؤسسه راکفلر موضوع فروش یا اجاره خانه های مزبور مورد بحث قرار گرفته است.

به قرار اطلاع سفارت آمریکا در نظر دارد کلیه خانه ها را اجاره کرده و در اختیار اعضای سفارتخانه بگذارد.

 

700 کارمند زائد در سازمان برنامه!

«تهران مصور » نوشت :  موضوع تغییر وضع سازمان برنامه از صورت فعلی به صورت دفتر فنی بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است از ده سال قبل تا کنون سازمان برنامه کارهای فنی و عملی را تواما انجام می دهد.

گفته می شود در صورتی که سازمان برنامه به صورت دفتر فنی درآید ممکن است 700 نفر از کارمندان وزارتخانه های دیگر منتقل شوند و دولت از هم اکنون مشغول مطالعه در این باره است.

 

گزارش یک نشریه درباره متهمان « کاخ سنا »

«تهران مصور » نوشت :  تحقیق در باره متهمین سوء استفاده از کاخ سنا در شرف تکمیل است، گفته می شود ممکن است دادگستری قرار مجرمیت عده ای از متهمین را تأیید نماید اما در بازرسی هایی که به عمل آمده معلوم شده است ارقام منتشره درباره سوء استفاده ها کاملا اغراق آمیز بوده و جنبه های تبلیغاتی آن بیش از همه مورد نظر بوده است.

 

وضع مالی راه آهن خوب نیست

«تهران مصور » نوشت :  گزارشی که از طرف وزیر راه به عنوان نخست وزیر ارسال شده حکایت از این دارد که وضع مالی راه آهن رضایت بخش نیست، گفته می شود راه آهن برای پرداخت وام ضروری خوددچار مضیقه می باشد و اگر وضع همین منوال ادامه پیدا کند ممکن است در قیمت بلیط های راه آهن و نرخ حمل کالا تغییراتی داده شود.

 

گله سفیر شوروی

به طوریکه در محافل دیپلماسی پایتخت شایع است سفیر شوروی در نظر دارد به اظهارات دکتر امینی در اروپا و همچنین نطق وی در یکی از کارخانه های روغن نباتی اعتراض کند.

امینی در یکی از نطق های خود گفت که قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در شوروی ۸۵۰ ریال است. همچنین وی در مسافرت اروپا اظهارات شدیداللحنی بر علیه شوروی ها کرده و این دولت را متجاوز دانسته است.

 

این روزها تهران شوم شده است / اکثر دزدهای تهران تحصیل کرده اند!

«تهران مصور » نوشت :  این روزها تهران شوم شده است . صرف نظر از سیل و حمله مگس وغیره رواج دزدی نیز به این بدبختی ها اضافه شده است.

 روزی نیست که در تهران ده ها خانه مورد دستبرد قرار نگیرد و جالب این جاست که بیشتر این دزدها تحصیل کرده هستند و برخی دیپلم کامل هم دارند.

آمارهای موثق نشان می دهد که در حال حاضر به طور متوسط 500 نفر در ماه به اتهام دزدی توسط مأمورین شهربانی و ژاندارمری دستگیر می شوند که نزدیک به یک پنجم آنها کم تر از بیست سال دارند.

 

علت وفور سرقت و سارق در تهران چیست؟!

به عقیده مطلعین امور یکی از مهم ترین علل وفور سرقت و سارق در تهران و بالنتیجه ایران در درجه اول و مهم نبودن کار است زیرا بی کاری در حال حاضر یکی از بزرگترین خطراتی است که جامعه ایرانی و نسل جوان را تهدید می کند و بخصوص وجود تبعیض های وحشتناک مادی در جامعه ایرانی سبب ایجاد عقده های حقارتی در آنها می شود که خواه و ناخواه آنان را به طرف فساد که سرقت نیز یکی از انواع آن است می کشاند.

 

اکنون که خیلی از شکم ها گرسنه اند باید منتظر بروز چنین عواقب خطرناکی باشیم!

ما ایرانی ها مثلی داریم که می گوید شکم گرسنه ایمان ندارد و اکنون که خیلی از شکم ها گرسنه اند باید منتظر بروز چنین عواقب خطرناکی بود.

 

مبادلات بازرگانی ایران با سایر کشورها تعادل ندارد!

«تهران مصور » نوشت :  سال های سال است که یک مسئله ذهن همه رجال اقتصادی ایران را به خود معطوف کرده است و آن عدم توازن و تعادل مبادلات بازرگانی کشور ما با سایر کشورها است.

 

از اقتصاد ایران فقط اسم و عنوانش باقی مانده است!

هر روز به نوعی شاهد بالارفتن هزینه زندگی وطبعا پائین آمدن سطح زندگی خود هستیم. هرشب که می خوابیم صبح وقتی سر از خواب برمی داریم یک خشت از بنای اقتصاد کشورمان را به دست جوروتطاول دیگران و بی بندوباری و ندانم کاری خودمان در حال فرو افتادن می بینیم تا جایی که امروز به تصد یق دوست و دشمن از اقتصاد ما فقط اسم و عنوانش باقی مانده است.

 

میزان واردات از دوبی و صادرات صفر ایران به این کشور کوچک!

لابد بسیاری از شما هنوز نمی دانید در دنیا یک حکومت نشین به نام دوبی هم هست و اگر این نام به گوشتان خورده لابد کمتر می دانید که این حکومت نشین در کجاست واگراین را هم می دانید لاید از جمعیت آن، از نحوه حکومت آن بالاخره از یک قسمت آن مجهولاتی دارید.

دوبی علاوه بر کشورهای بزرگی مانند انگلستان،آمریکا، ژاپن، شوروی، هند که از آنها مقادیر فراوانی خریداری کرده از کشورهای کوچک و بنادری مانند رانگون، هونگ کونک ، سنگاپور ، قبرس، عدن و  بحرین نیز وارداتی داشته است ولی در میان همه این نقاط نامی از ایران ولو برای خریدن دوشاهی جنس نیست.

در صورت صادرات دوماهه نوامبر و دسامبر ۱۹۶۱ دوبی بیش از همه نام ایران به چشم می خورد که ضمنا از همه کشورهای بزرگ و کوچک دیگر که از آن شیخ نشین وارداتی داشته اند بیشتر خرید کرده است بخوانید و شاخ در بیاورید.

در این دو ماهه آمریکا، انگلیس و شوروی که بزرگترین فروشندگان کالا به دوبی هستند حتی یک شاهی هم از آنجا واردات ندارند ولی ایران که شاید حکومت دوبی با همه نزدیکی جغرافیایی و با همه برخورداری از میهمان نوازی های ما نامش را هم فراموش کرده است در ماه نوامبر یک میلیون و 664 هزار و 937 روپیه و در ماه دسامبر ۱۶۸۹۲۴۶یک میلیون و 89 هزار و 246 روپیه که جمعا معادل و 205 هزار و 536 لیره استرلینگ یا 45 میلیون و 217 هزار و 920 ریال می شود جنس از آن جا وارد کرده است، حالا دوبی  چه بنجل هایی به ما صادر کرده آن را خدا می داند و گمرک علیه ما علیه ایران!

بنده حاضرم به حضرت عباس قسم بخورم که بیشتر این کالاهای صادراتی دوبی و  وارداتی کشورشاهنشاهی بنجل هایی است که دوبی از دیگر کشورها و بنادر خریده و آن ها را با چند برابر قیمت به کشور استعمار زده بی در و دروازه و بی حساب و کتاب ما قالب کرده است والا دوبی از خودش چه دارد که بخواهد به ما بفروشد؟!

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.