26 اردیبهشت 1341

26 اردیبهشت 1341

100 ده با جمعیت 90 هزار نفر در گیلان تقسیم می شود/بازدید شاه از مناطق سیل زده/نسل ماهی دریای خزر رو به انهدام است/نذری که فرح درباره ولیعهد به دوش داشت!/آخرین خبرها درباره پرونده کاخ سنا/استفاده کارمندان فنی از مزایای مربوطه!/توضیحات احمد آرامش درباره اتهامات خود/شهرداری باید تحرک داشته باشد/نمی توانیم دروغ بگوئیم!/چه کار کرده اید؟

100 ده با جمعیت 90 هزار نفر در گیلان تقسیم می شود

دیروز دو قریه کوچصفهان به دولت انتقال یافت و 100 ده با جمعیت 90 هزار نفر در گیلان تقسیم می شود.

وزیر کشاورزی گفت : از مردم گیلان نیز که بار مشروطیت را به دوش داشته اند انتظاری جز همکاری و پیش قدمی نمی رود.

کسانی که خیال می کنند من خسته می شوم و کنار می روم اشتباه می کنند.

 

بازدید شاه از مناطق سیل زده

ظهر دیروز شاه از نقاط سیل زده جنوب شهر دیدن کرد، «روزنامه اطلاعات » در گزارشی نوشت : بازدید شاهانه از محلات جنوبی تهران و دلجویی از مردم مصیبت دیده نقاط سیل زده دو ساعت ادامه داشت و در تمام این مدت شاه بدون هیچ گونه تشریفاتی در میان مردم بود و به درد دل های آنان گوش می داد و از طبقات مختلف مردم درباره کار و زندگی و درآمد و وضعشان سوالاتی می کرد.

شاه در این بازدید از محلات امیری، حسام السلطنه، جی، قزوین، امامزاده معصوم، قلعه مرغی، خزانه، جوادیه و نازی آباد دیدن کرد.

 

نسل ماهی دریای خزر رو به انهدام است

امروز مدیرعامل جدید شیلات گفت : نسل ماهی دریای خزر رو به انهدام است.

در میان اجاره کنندگان رودخانه های شمال نام عده ای از سرمایه داران و میلیونرها به چشم می خورد.

شرکت شیلات 190 میلیون ریال بدهکار است و درگذشته به جای کارهای اساسی قسمت مهمی از پول خود را صرف ساختمان پلاژ و تشریفات کرده است.

 

نذری که فرح درباره ولیعهد به دوش داشت!

«روزنامه اطلاعات » در گزارشی نوشت : علیاحضرت شهبانو و والاحضرت ولیعهد صبح دیروز برای زیارت آستان قدس رضوی با هواپیما عازم مشهد شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که شهبانوی ایران نذر داشت که اگر اولین فرزند وی پسر باشد به زیارت مشهد رهسپار گردند!

 

آخرین خبرها درباره پرونده کاخ سنا

امروز دادستان تهران گفت : از اطلاعات هیئت رئیسه سنا برای تکمیل پرونده کاخ سنا استفاده خواهد شد.

 

استفاده کارمندان فنی از مزایای مربوطه!

وزارت دارایی دستور نخست وزیر در مورد کارمندان فنی که در مشاغل اداری انجام وظیفه می کنند را به ادارات و وزارتخانه هاو موسسات وابسته به دولت ابلاغ کرد.

بر این اساس کارمندان فنی شاغل پست داری تا زمانی که در شغل اداری هستند از مزایای مربوطه استفاده خواهند کرد.

در صورت برکناری از شغل اداری مادام که شغل فنی به آنان ارجاع نشده منتظر خدمت خواهند بود.

 

توضیحات احمد آرامش درباره اتهامات خود

احمد آرامش در نامه ای به «روزنامه اطلاعات » نوشت : اینجانب در زمان وزارت مشاور و سرپرستی سازمان برنامه به شهادت ملت ایران طی گزارش مبسوط و فداکارانه ای که در مجلس شورای ملی ایراد کردم از صدها میلیون تومان سوء استفاده و حیف و میل اموال عمومی به وسیله بیگانگان و عوامل داخلی آنان پرده برگرفتم و دشمنان حقوق ملت ایران را دلیرانه به مردم معرفی کردم در این صورت در سیاق کار و رفتار چنین شخصی که خود معارض حیف و میل اموال عمومی است عملی که بتوان آن را به تصرف غیرقانونی در اموال دولت تعبیر کرد هیچ گاه چست و جو نمی توان نمود.

 

شهرداری باید تحرک داشته باشد

عصر روز یکشنبه مدیران شهرداری تهران در جلسه شورای عالی نویسندگان اطلاعات شرکت کردند.

احمد نفیسی معاون شهردار تهران در این جلسه گفت : این گرفتاری ها را تمام ممالک دنیا دارند و از قدیم داشته اند و دارند و خواهند داشت ولی دیگران به دنبال حل مشکلات رفته اند و ما متاسفانه وقت خودمان را بیهوده تلف می کنیم. من هنوز ندیده ام که برای حل این مشکل در ایران باب حوائج ایران و بر اساس اوضاع و احوال اجتماعی و اقتصادی و طبیعی ایران قدمی برداشته شده باشد و بحثی شده باشد.

 

نمی توانیم دروغ بگوئیم!

در ادامه « حسن صدر حاج سیدجوادی » از نویسندگان « روزنامه اطلاعات » اظهار داشت : مطالبی که ما می مقالات ما و مطالب روزنامه اطلاعات را حداقل در روز 300 هزار نفر می خوانند، ما هرگز نمی توانیم اذهان خوانندگان خود را مشوب سازیم و به این دلیل است که عرض می کنم تمام مطالب و انتقاداتی که از شهرداری شده کاملا مبتنی بر واقع بوده و ما نویسندگان درست به وظائف خود عمل کرده ایم.

 

چه کار کرده اید؟

ده ماه شما آقایان در راس شهرداری تشریف دارید کدام اقدام مثبتی انجام داده اید که مردم روی آن حساب کنند؟ فقط میزان بدهکاری شهرداری هر چند ماه یک بار در نوسان بوده و هر کسی هر چه گفته جواب داده اید که ما بدهکاریم.

آقایان مامورین شهرداری! مردم از شما ناراضی هستند و طرز کار شما طوری است که نمی توانند راضی باشند. صریح می گویم ، شهرداری باید تحرک داشته باشد، دکتر نصر در تمام مراسم و تشریفات پشت سر رئیس دولت هستند، مردم از شهردار این چیزها را نمی خواهند و نشستن پشت میز و نامه امضا کردن هم کار شهردار نیست.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.