عرضه تازه‌های کتاب حوزه تاریخ معاصر ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران‌
حضور موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

عرضه تازه‌های کتاب حوزه تاریخ معاصر ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران‌

موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران با بیش از ده جلد کتاب تازه‌منتشرشده در حوزه تاریخ معاصر ایران در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با عرضه کتابهای انتشارات این موسسه برگزار می‌شود.

در این دوره از نمایشگاه، انتشارات موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران علاوه بر کتابها و محصولات فرهنگی قبلی 16 عنوان کتاب را برای نخستین بار در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

کتاب «شهریور 1320» (اسرار حمله متفقین به ایران) از محمدقلی مجد یکی از این کتابهای تازه‌منتشرشده است که در آن با تکیه بر اسناد بایگانی وزارت امور خارجه آمریکا درباره ایران در دوره سپتامبر ۱۹۳۹تا ژانویه ۱۹۴۲، وضعیت ایران در شهریور 1320، نسبت مردم با حکومت پهلوی اول و هجوم نیروهای اتحاد جماهیر شــوروی و بریتانیا به این کشور به خوبی روشن شده است.  

 

کتاب «رقم‌های آقامحمدخان قاجار» نیز دربردارنده 46 سند از دوره حکمرانی آقا محمدخان قاجار است. اهمیت این کتاب زمانی روشن می‌شود که دریابیم به دلیل کمبود اسناد تاریخی درباره این دوره، هنوز برخی از اطلاعات تاریخی نزد پژوهشگران این رشته مکتوم مانده است.

جلد 5 «یادداشت‌های یک روزنامه نگار» (تحولات نیم قرن اخیر تاریخ معاصر ایران از نگاه ابوالحسن عمیدی نوری) که استادان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران چشم انتظار عرضه آن بوده‌اند کتاب دیگری است که در غرفه انتشارات موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران خوش نشسته است.

علاقه‌مندان برای اطلاع از سیزده جلد دیگر و نیز خرید کتابهای تاریخی و تحقیقی با تخفیف 10 درصدی می‌توانند به غرفه موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران در شبستان اصلی، راهروی 27، غرفه 22 مراجعه کنند.

 

گفتنی است سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 12 تا 22 اردیبهشت‌ماه 1397 در محل نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در مصلی امام خمینی پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.