26 بهمن 1340

26 بهمن 1340

کارمندان اداری دادگستری در محرومیت به سر می برند/گرفتاری های مالی کشور باعث ناراحتی کارمندان شده است/قسمت مهم ایجاد تعادل و توازن در بودجه متوجه کارمندان خواهد شد / باید فکری به حال کارمندان زائد دولت بکنیم/با وضع بیمار اقتصادی کشور باید چند سال مدارا کنیم/اشخاص کاردان و کارآمد در مملکت زیاد نبوده و در مصدر امور نیز نیستند!/تونل شماره 7 قتلگاه کارگران شد/دانشجویان اعزامی به خارج باید ودیعه بسپارند/بهای عمده فروشی کالاها ترقی کرد/730 میلیون دلار از خارج وام گرفته می شود/موافقت دولت با تشکیل شوراهای صنفی صادرکنندگان

کارمندان اداری دادگستری در محرومیت به سر می برند

صبح امروز روسای قسمت های اداری وزارت دادگستری در کاخ نخست وزیری حضور یافته و با علی امینی نخست وزیر ملاقات کردند.

در ابتدای این مراسم یکی از کارمندان به نمایندگی از طرف همکاران خود شروع به صحبت کرد و پس از اشاره به تماس دولت با طبقات مختلف مردم و آگاهی از گرفتاری های آنان گفت اکنون که دولت حاضر آسایش خود را در گرو اصلاح وضع طبقات محروم قرار داده محرومیت کارمندان اداری دادگستری روشن ترین موضوعی است که می تواند مصداق اظهر من الشمس محرومیت کارمندان باشد.

 

گرفتاری های مالی کشور باعث ناراحتی کارمندان شده است

در ادامه نخست وزیر اظهار داشت : متاسفانه گرفتاری های مالی مملکت و نبودن قانون استخدام جامع باعث ناراحتی هایی برای کارمندان شده است، البته این گرفتاری منحصر به کارمندان اداری وزارت دادگستری نیست اغلب کارمندان دون پایه و اداری دولت هم همین گرفتاری ها را دارند.

 

قسمت مهم ایجاد تعادل و توازن در بودجه متوجه کارمندان خواهد شد / باید فکری به حال کارمندان زائد دولت بکنیم

آقایان می دانند که باید در وضع اداری یک تغییر کلی داده شود اگر بنا باشد کمربندها قدری سفت تر بسته شود و در خرج دقت بیشتری بکنیم و در نتیجه بودجه متعادل و متوازنی به وجود بیاوریم قسمت عمده اش متوجه کارمندان دولت خواهد بود البته تا حدی که قابل تحمل باشد بخصوص این که قسمت عمده بودجه به حقوق کارمندان اختصاص دارد.

نخست وزیر سپس به کندی کار در ادارات و علل آن اشاره کرد و افزود باید سعی کنیم حقیقتا محصول کار را بالا ببریم و فکری هم برای تعداد زائد کارمندان که اغلب باعث کندی کارها می شود بکنیم یعنی کارمندان دولت را کم کنیم البته این عمل آنقدرها هم سریع الوصول نیست.

 اگر امروز مجلس نداریم و تعطیل است در عوض قوه قضائیه که یکی از ارکان ثلاثه مملکت است به وظایفش عمل می کند. اگر سعی کنیم دادگستری تقویت شود و به وظیفه اش عمل کند خدمت بزرگی به اجرای قانون اساسی و دمکراسی می کنیم ، دمکراسی این است که اگر به کسی ظلم می شود جلویش را بگیرند اگر ما سعی کنیم که حقیقتا یک دادگستری مستقل ، یک دادگستری وظیفه شناس و یک دادگستری مورد اعتماد مردم داشته باشیم بیش از 50 درصد دمکراسی و آزادی را در مملکت برقرار کردیم.

 

با وضع بیمار اقتصادی کشور باید چند سال مدارا کنیم

اصل این است که با این وضع بیمار اقتصادی مملکت چند سال باید با نهایت مدارا و ملایمت پیش برویم. اگر قرار باشد بودجه دولت غیرمتعادل شود، تورم به وجود می آید که بیش از همه ضرر آن متوجه کارمندان دولت خواهد بود، اگر قرار شد نرخ اجناس بالا برود کارمند دولت بیش از همه متضرر می شود چون درآمدش معین است.

در بودجه آینده سعی می کنم مقامات بالای مملکت سرمشق و نمونه باشند و به خاطر دیگران از این زندگی نیمه لوکس صرف نظر کنیم باید مخارج زائد را حذف کنیم.

 

اشخاص کاردان و کارآمد در مملکت زیاد نبوده و در مصدر امور نیز نیستند!

نخست وزیر همچنین هنگام ملاقات با کارمندان دولت عضو جامعه فارغ التحصیلان موسسه علوم اداری دانشگاه تهران گفت : با تشکیلات غلط اداری هیچ برنامه ای به نتیجه نمی رسد.

گرفتاری هایی که در گذشته داشتیم به دلیل نبودن تشکیلات صحیح اداری در مملکت بود ، یک اداره برای این که بتواند مفید و موثر باشد باید اشخاص موثر و مفید در راس کارهای آن باشد ، این که نتیجه و مقصود کار ادارات دولتی تا به حال خوب نبوده و باعث عدم پیشرفت کار و عدم رضایت مردم بوده دلیلش این است که اشخاص کاردان و کارآمد در مملکت زیاد نیستند و یا اگر هستند مصدر کارهای اساسی و عمومی مملکت نیستند.

 

تونل شماره 7 قتلگاه کارگران شد

« روزنامه اطلاعات » نوشت : بعد از ظهر دیروز حادثه دلخراشی در تونل شماره 7 جاده هراز اتفاق افتاد و جمعی از کارگران در این حادثه کشته و مجروح شدند.

 

دانشجویان اعزامی به خارج باید ودیعه بسپارند

به موجب طرحی که در وزارت فرهنگ تهیه شده است دانشجویان اعزامی به خارج باید 50 هزار ریال ودیعه بسپارند ، چنان چه دانشجویی رشته تحصیلی خود را تغییر دهد و یا حرکاتش در خارج از کشور خلاف تشخیص داده شود از محل این اعتبار فورا او را به ایران بر می گردانند.

 

بهای عمده فروشی کالاها ترقی کرد

بموجب گزارش بانک مرکزی در دی ماه گذشته بهای عمده فروشی کالاها ترقی کرد ، بهای عمده فروشی کالاهای وارداتی تنزل کرد ، در مقابل قیمت عمده فروشی کالاهای صادراتی افزایش یافت.

 

730 میلیون دلار از خارج وام گرفته می شود

خبرگزاری ژاپنی « کیودو » گزارش می دهد که مقامات رسمی ایرانی طی ماه های مارس یا آوریل به توکیو خواهند آمد تا همکاری ژاپن را نسبت به اجرای سومین برنامه هفت ساله ایران جلب کنند.

برنامه هفت ساله ایران که هزینه آن سه میلیارد و 200 میلیون دلار برآورد شده اکنون برای مطالعه در اختیار کشورهای دوست قرار گرفته است. برای اجرای این برنامه دولت ایران می خواهد 730 میلیون دلار از کشورهای خارجی وام کمک بگیرد.

 

موافقت دولت با تشکیل شوراهای صنفی صادرکنندگان

در جلسه دیشب هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت بازرگانی با تشکیل شوراهای صنفی صادرکنندگان به منظور بهبود اقتصادکشور و حفظ موازنه پرداخت های خارجی و افزایش و مرغوبیت کالاهای صادراتی موافقت شد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.