19 بهمن 1340

19 بهمن 1340

باران قسمتی از جنوب شهر را ویران کرد/خارجی ها در راه جنبش ملت ایران اخلال می کنند!/ایرادها به شرکت ملی نفت ناشی از اختلافات داخلی است/شهربانی اموال مسروقه دانشجویان را برگرداند!

باران قسمتی از جنوب شهر را ویران کرد

روزنامه «اطلاعات» در گزارشی نوشت: بر اثر چهل ساعت بارندگی شدید و مداوم، باران قسمتی از جنوب شهر را ویران کرد. عده ای از مردم خانه های خود را تخلیه کردند و به کوچه و برزن پناه بردند؛ برای اعلام خطر به ساکنین خانه های خشت و گلی در محلات جنوبی شهر جار زدند.

بر اساس این گزارش «یک پسر 6 ساله زیر آوار ماند و چندین خانواده هستی خود را از دست دادند. سیلاب هایی که در نقاط مختلف شهر جاری شد عبور و مرور را متوقف ساخت».

 

خارجی ها در راه جنبش ملت ایران اخلال می کنند!

درخشش، وزیر فرهنگ، در اجتماع فرهنگیان گفت: عوامل سیاست خارجی در راه جنبش ملت ایران اخلال می کنند. چه بی انصاف اند آن ها که می خواستند از اطفال معصوم سنگر درست کنند.

 

ایرادها به شرکت ملی نفت ناشی از اختلافات داخلی است

علی امینی، نخست وزیرف در انجمن نفت گفت: ایرادهایی که به شرکت ملی نفت می شود بیشتر از داخل این دستگاه و اختلاف میان اعضای آن سرچشمه می گیرد. خوشبختانه قسمت عمده کار موسسات نفت را ایرانی ها انجام می دهند.

علی امینی گفت: 11 سال پیش بود که آرزوی بزرگ ملت ایران در مورد ملی کردن صنعت نفت برآورده شد. در آن موقع عده ای که همیشه دم از یأس می زنند خیال می کردند آبادان پس از رفتن کارشناسان خارجی از بین خواهد رفت، در حالی که می دانیم کارشناسان ایرانی نه تنها توانستند تصفیه خانه و تاسیسات نفت را نگهداری کنند، بلکه احتیاجات داخلی مملکت را هم تامین کردند.

نخست وزیر سپس از کاردانی و لیاقت متخصصین ایرانی نفت تمجید کرد و گفت: کار مذاکرات مشکل و مهم نفت به دست خود ایرانی انجام شد و ما در میان هیئت چند مشاور خارجی هم داشتیم که کار زیادی برای ما انجام ندادند. پس از موفقیت در امر قرارداد، باز هم عده ای بدبین بودند که خیال می کردند ایرانی ها نتوانند نفت را اداره کنند و در طی سال های گذشته شرکت ملی نفت ایران دچار حملات و تنقیدات زیادی بود، اما به طوری که می دانیم در مدت کوتاه گذشته کادر و پرسنل مجهزی در شرکت ملی نفت ایران به دست آمده است و الان اکثر کارهای نفت به دست ایرانی ها اداره می شود.

ایراداتی که به شرکت ملی نفت ایران می شود بیشتر از خود شرکت به خارج تراوش می کند و در اثر رقابت های بی موردی است که در میان اعضای این دستگاه وجود دارد.

 

شهربانی اموال مسروقه دانشجویان را برگرداند!

عصر دیروز روسای دانشکده ها به حضور شاه رسیدند. دکتر فرهاد، رئیس دانشگاه تهران، نیز امشب برای دانشجویان صحبت خواهد کرد.

مقداری اثاثیه دانشجویان که در تظاهرات اخیر گم شده بود از طرف شهربانی به دانشگاه داده شد.

امروز نیز دانشگاه در سکوت به سر می برد و فقط قسمت های اداری آن مشغول کار بودند و عده ای از دانشجویان نیز طبق معمول برای برداشت اشیای خود با ارائه کارت دانشجویی و اخذ ورقه اجازه ورود به دانشگاه می رفتند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.