30 آذرماه 1340

30 آذرماه 1340

محکومین شیلات رای دادگاه را امضا نکردند/وقتی کسی احضار می شود سر و صدا می کنند/این گزارش ها درست نیست!/شما از محرومیت صحبت نکنید!/پیشنهاد نخست وزیری مجدد مصدق را من دادم

محکومین شیلات رای دادگاه را امضا نکردند

کلیه متهمین پرونده شیلات نسبت به رای صادره اعتراض کرده و از آن فرجام خواستند ، محکومین رای دادگاه را نیز امضا نکردند.

6 نفر از متهمین پرونده به پرداخت 32 میلیون و 815 هزار و 627 ریال اصل مبلغ مورد ادعا و جریمه آن محکوم شده اند.

 

وقتی کسی احضار می شود سر و صدا می کنند

بعد  از ظهر دیروز نخست وزیر در اطاق بازرگانی در اجتماع مدیران شرکت های ساختمانی حضور یافت.

در این مراسم مهندس کاظم جفرودی مدیرعامل سندیکای شرکت های ساختمانی طی سخنان مشروحی اظهار داشت : از آن زمان که شاهنشاه فقید ساختمان راه آهن سراسری ایران را آغاز کرد تنی چند از مهندسین بیگانه، همراه گروهی از مردم عادی و بیکار سایر کشورها به کشور ما آمدند و هر یک به نحوی بر ما آقایی کردند و دیگران را فراخواندند تا از این خوان یغما استفاده برند. وجود این بیگانگان همچون خاری در دل شاه خوابیده بود و آرزو داشت که بتواند کارها را به دست ایرانیان بسپارد و به همین جهت گروهی از جوانان دانش پژوه را به خارجه فرستاد تا کسب دانش نمایند و از آن گذشته دانشگاه تهران را پایه گزاری کرد و به این ترتیب کادری از جوانان دانشمند و متخصص برای کشور تهیه دید.

 

این گزارش ها درست نیست!

عده ای گزارش داده اند که شرکت های ساختمانی خزانه های مملکت را به غارت برده اند، حساب سازی کرده اند و اینک دست از کار کشیده اند و به انتظار سقوط دولت نشسته اند تا در دولت بعدی به کارهای ناروای خویش ادامه دهند ، اما این گزارش ها درست نیست.

 

شما از محرومیت صحبت نکنید!

در ادامه علی امینی نخست وزیر طی سخنانی گفت : حملات به شرکت های ساختمانی از طرف مجلس شروع شده و به دولت ها سرایت کرده و شاید هم از طرف این دولت چیزی در این زمینه گفته شده باشد.

اما این که گزارشاتی در مورد شرکت های ساختمانی داده شده و بعضی از شرکت ها از دادن صورت حساب مسامحه می کنند تا دولت  سقوط کند باید بگویم چنین گزارشاتی به من رسیده است ولی البته این اتهامات متوجه همه شرکت های ساختمانی نبوده است، گروهی خاطی در میان این صنف و هر صنف دیگری وجود دارند ولی عقیده من این است که افراد صنف باید خودشان اشخاص خاطی را مجازات  کنند.

سخنرانی شما طوری تنظیم شده بود که کسی آن را بشنود و از سابقه امر اطلاع نداشته باشد فکر می کند مهندسین ساختمانی همه گونه محرومیت کشیده اند و هنوز هم جزء طبقه محروم کشور هستند در حالی که آقایان لااقل جزو طبقه  محروم نبوده اند.

زندگی تجملی عده ای از آقایان سبب خشم و نفرت مردم شده ، در مملکت  ما بیشتر مردم فقیر هستند و نسبت به تظاهر ثروت بدبین می باشند. اگر شما با کادیلاک  خود به جنوب تهران بروید مردم فقیر نمی گویند که این کلادیاک از زحمت و کار به دست آمده ، می گویند این کادیلاک از خون ما فراهم شده و نتیجه زحمت ما است.

نخست وزیر در سندیکای شرکت های ساختمانی گفت : وقتی دادگستری کسی را احضار می کند در اطراف آن شخص سر و صداهایی بلند می شود ولی چاره چیست؟

 

پیشنهاد نخست وزیری مجدد مصدق را من دادم

دکتر بقایی در جلسه امروز دادگاه تجدید نظر گفت : در حادثه سی تیر و برای حفظ نهضت من پیشنهاد نخست وزیری مجدد دکتر مصدق را دادم.

بقایی شدیدا به حزب توده و کسانی از جبهه ملی که در وقایع سی تیر با آن همکاری داشتند حمله کرد و گفت: باید از همکاری با حزب توده خودداری کرد و از آن به دور بود.

بقایی اظهار داشت : مصدق به کسانی که باعث خونریزی سی تیر شده بودند مقام داده بود.

وی اسم چند نفر را برد و گفت آن ها با قوام السلطنه ملاقات کرده بودند.

اینقدر اسرار و ماسک وجود دارد که تصورش را هم نمی توان کرد و من اگر در دادگاه فرصت هم داشتم افشای همه آن ها را مصلحت نمی دانستم ، عده ای ماسک خود را عوض می کنند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.