28 آذرماه 1340

28 آذرماه 1340

کدام یک از همکاران من جاسوس هستند که شرمنده باشم؟!/قصاب ها هم حق اظهار نظر در امور مملکت را دارند/لایحه اصلاحات ارضی به تصویب دولت می رسد/محاکمه وزرای سابق نیازی به اجازه مجلس ندارد/ممنوعیت مسافرت به عراق لغو می شود/هزینه زندگی یک درصد ترقی کرد/فرح فیلم « ده فرمان » را می بیند!/مگر عموم مردم در برابر قانون نباید مساوی باشند؟!/محاکمه وزرا آن هم به دست وزرا شوخی و دهن کجی است / محاکمه وزرا کار ملک الموت است نه عدلیه!

کدام یک از همکاران من جاسوس هستند که شرمنده باشم؟!

دکتر بقایی در جلسه امروز دادگاه تجدید نظر درباره مقدمات حوادث سی تیر توضیح داده و ضمن حمایت از « سازمان نگهبانان آزادی » گفت : کدام یک از همکاران من چاقوکش و رجاله هستند و اسناد جاسوسی کدام یک از خانه سدان بیرون آمده است که از همکاری با او شرمنده باشم؟!

اعلامیه زمامداری مجدد دکتر مصدق به خط من نوشته شده است و شعار « یا مرگ یا مصدق » را من به وجود آوردم.

برای اولین بار فاش می کنم که پیام وزارت دربار برای استعفای مصدق به دستور شاهنشاه نوشته نشده بود.

 

قصاب ها هم حق اظهار نظر در امور مملکت را دارند

علی امینی نخست وزیر در جلسه کرسی آزاد دانشجویی ضمن قرائت یادداشت ایران به کنسرسیوم گفت : اگر لوله نفت کشیده نمی شد دچار قحطی می شدیم.

قصاب ها هم حق اظهار نظر در امور مملکت را دارند.

این حرف ها کهنه شده است که هر کس از نفت حرف بزند جزو ملیون قلمداد شود.

بعضی ها بدون این که کار و شغل مشخصی داشته باشند خانه شهر و شمیران و زندگی عالی دارند.

 

لایحه اصلاحات ارضی به تصویب دولت می رسد

علی امینی نخست وزیر در مصاحبه با نماینده خبرگزاری آلمان گفت : در هفته آینده لایحه اصلاحات ارضی به تصویب دولت می رسد و بلافاصله در آذربایجان ، گیلان، مازندران و فارس به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

 

محاکمه وزرای سابق نیازی به اجازه مجلس ندارد

« روزنامه اطلاعات » امروز با انتشار یادداشتی تاکید کرد : محاکمه وزرای سابق بدون اجازه مجلس مانع قانونی ندارد. قوانین اساسی ما فقط برای وکلای شاغل این مزیت را قائل شده است که بدون اجازه مجلس نتوان تعقیبشان کرد و به هیچ مجوزی نمی توان این مزیت را به وزرای معزول نیز تسری داد.

 

ممنوعیت مسافرت به عراق لغو می شود

بنا به دستور نخست وزیر به بازرگانان و کسانی که در عراق خویشاوند یا علائق ملکی دارند و همچنین روحانیونی که قصد استفاده از حوزه علمیه نجف اشرف را دارند، اجازه مسافرت به عراق داده شد.

 

هزینه زندگی یک درصد ترقی کرد

به موجب گزارش بانک مرکزی در ماه گذشته هزینه زندگی یک درصد ترقی کرد ، مخارج مواد خوراکی 2/1 درصد ، پوشاک 2/0 درصد ، سوخت و روشنایی 7/2 درصد و هزینه های گوناگون 3/0 درصد ترقی کرده است.

 

فرح فیلم « ده فرمان » را می بیند!

بعد از ظهر امروز فرح پهلوی در مراسم اولین شب نمایش فیلم « ده فرمان » که در سینما مهتاب نمایش داده می شود شرکت می کند.

در این مراسم از عده ای رجال و مقامات عالیرتبه و نمایندگان سیاسی کشورهای خارجه و مدیران جرائد دعوت شده اند که با بانوان خود حضور به هم برسانند.

عواید فروش بلیط امشب سینما مهتاب به نفع انجمن خیریه فرح پهلوی تخصیص داده می شود.

 

مگر عموم مردم در برابر قانون نباید مساوی باشند؟!

« علی اصغر امیرانی » در شماره امروز « خواندنی ها » طی یادداشتی با عنوان « درباره دم شیر! » نوشت : مگر اصل هشتم قانون اساسی نمی گوید « عموم اهالی مملکت در برابر قانون متساوی الحقوق هستند» ! شما که « سال های دراز در پست های حساس مملکتی بوده و هنوز هم هستید و سوابق طولانی در امور قضایی هم دارید » بگوئید آیا این اصل همه وقت در مورد همه کس رعایت شده است؟!

اگر اصول قانون اساسی « دم شیر » است و نمی توان با آن بازی کرد بگوئید ببینیم پس این هایی که بر خلاف اصل دهم که می گوید « هیچ کس را نمی توان دستگیر نمود مگر به حکم کتبی رئیس محکمه آن هم بر طبق قانون » در زندان ها بوده و هستند و خواهند بود، به دستور کدام مقام در بازداشت مانده اند و بازداشت کنندگان آن ها این دل شیر را از کجا آورده اند؟

من آنقدر فهم دارم که بدانم اگر عده ای قسمت هایی از اصول و قوانین را زیر پا گذاشتند این دلیل آن نمی شود که ما قسمت های دیگری از آن را زیر پا بگذاریم، شما هم اینقدر انصاف داشته باشید که این ما نیستیم که چنین وضعی را به وجود آورده ایم ، آتش به جان شمع فتد کاین بنا نهاد!

 

محاکمه وزرا آن هم به دست وزرا شوخی و دهن کجی است / محاکمه وزرا کار ملک الموت است نه عدلیه!

افسوس که افسانه محاکمه وزرا آن هم به دست وزرا نه تنها شوخی بلکه یک نوع دهن کجی بی موقع است که اگر مانند سایر گفته های خالی از کردار دولت، مردم را مایوس تر نکند امیدوار نخواهد کرد.

شاید آن هایی که با به میان آوردن بحث محاکمه وزرا این سنگ بزرگ را برداشته خواسته باشند از گفته ها و نوشته های خود در جبهه های دیگر بهره برداری کنند و یا حساب های خصوصی گذشته خود را تصفیه نمایند و یا راه را برای مسائل و مقاصد دیگر هموار نمایند و ممکن است یکی دو وزیر بی تدبیر کم تقصیر را هم که در بازداشت دارند به دام عنکبوت عدلیه بیندازند، منظور ما اینجا محاکمه وزرای سابق و اسبق و حتی حال نیست که این کار کار ملک الموت است نه فرشته عدالت!

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.