20 آذرماه 1340

20 آذرماه 1340

ما در مقابل تبلیغات و اقدامات سوء مقاومت می کنیم/جوانان مملکت را باید تجهیز کرد/عفو 31 افسر محکوم توسط شاه/بقایی را به خاطر انتخابات بازداشت کردند/تصفیه نفت در آبادان کاهش یافته است

ما در مقابل تبلیغات و اقدامات سوء مقاومت می کنیم

نخست وزیر در مراسم تاسیس دو دبستان گفت : کسانی که می خواهند مملکت را آشفته کنند باید بدانند ما در مقابل تبلیغات و اقدامات سوء آن ها مقاومت می کنیم.

وی همچنین گفت : ما باید قدر و منزلت این امنیت و آسایشی را که داریم بدانیم و از بازرگانانی که وضع اقتصادی را با بردباری تحمل کرده اند باید تشکر کرد.

 

جوانان مملکت را باید تجهیز کرد

علی امینی نخست وزیر همچنین در کانون مدیریت نیز طی سخنانی خطاب به اساتید دانشگاه گفت : جوانان مملکت را باید تجهیز کرد ، مردم انتظار دارند طبقه فاضله مملکت، استادان و روسای دانشکده ها مسئولیت اساسی خود را قبول کنند.

با تاسف هنوز ما نتوانسته ایم در روح جوانان مملکت تحولی به وجود بیاوریم که بدانند رمز ترقی کار کردن و فعالیت است. من تردید ندارم قسمت اعظم افراد مملکت وطن پرست و علاقمند هستند ولی اختلاف سلیقه دارند. باید این سلیقه ها را هماهنگ کرد.

امروز کشور ما مواجه با تحریکات خارجی است اگر اتحاد کلمه و شهامت نداشته باشیم، خطرات بسیاری ما را تهدید می کند البته ما نه با احدی دعوا داریم و نه دنبال تحریک می رویم ولی آن ها روی همین تشتت ما حساب می کنند.

 

عفو 31 افسر محکوم توسط شاه

رئیس دادرسی ارتش اعلام کرد : « به مناسبت روز 21 آذر روز ارتش 31 نفر از افسران محکوم مورد عفو ملوکانه قرار گرفتند.»

تیمسار سرلشکر خسروانی رئیس دادرسی ارتش هنگام آزادی افسران محکوم خطاب به آن ها گفت : از آزادی خود حداکثر استفاده را برای خدمت به وطن بکنید.

 

بقایی را به خاطر انتخابات بازداشت کردند

وکلای مدافع دکتر بقایی در جلسه امروز دادگاه اظهار داشتند وی را به خاطر انتخابات بازداشت کرده و رای دادگاه بدوی غیرقانونی است.

وکلای مدافع بقایی همچنین گفتند : ماده 62 قانون مجازات عمومی که دادستان به آن استناد کرده فقط در زمان جنگ و در مورد دشمن قابل اجرا است.

 

تصفیه نفت در آبادان کاهش یافته است

میزان تصفیه نفت در پالایشگاه آبادان در سال 1961 یک میلیون تن کمتر از سال 1960 خواهد بود ، در سال 1960 میزان تصفیه نفت در پالایشگاه آبادان 16 میلیون تن بود.

« اطلاعات » در این زمینه نوشت : باید دانست که به علت مسدود شدن اروند رود در سال 1961 دو ماه کشتی های نفت کش برای تحویل گرفتن نفت تصفیه شده به بندرگاه آبادان نیامدند و با وجود آن که مقداری نفت تصفیه شده از طریق لوله آبادان – معشور به بندر معشور فرستاده شد و پالایشگاه پس از یک تعطیل دو ماهه تولید خود را زیاد کرد بالاخره این امکان پیدا نشد که تولید نفت تصفیه شده به حد سال 1960 برسد. پالایشگاه توانست یک ماه از این عقب افتادگی را جبران کند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.