28 مهر ماه 1340

28 مهر ماه 1340

چرا شورای سلطنت تشکیل نشد؟!/وام 40 میلیونی بانک ملی به شهرداری/کمک مالی آمریکا به ایران یک امر ضروری است!/موسسه آمریکایی مامور رسیدگی به تقاضای وام کارخانه های ایرانی!/تبرئه آثار ضددینی کسروی در یک دادگاه!

چرا شورای سلطنت تشکیل نشد؟!

«تهران مصور » نوشت : در محافل سیاسی عدم تشکیل شورای سلطنت هنگام مسافرت شاهنشاه و شهبانوی به فرانسه جلب توجه کرده است زیرا پس از سال ها این اولین بار است که در غیاب شاهنشاه شورای سلطنت تشکیل نمی شود.

 

وام 40 میلیونی بانک ملی به شهرداری

« تهران مصور » نوشت : مذاکراتی در جریان است که بانک مرکزی در حدود 40 میلیون تومان با اقساط به صورت وام در اختیار شهرداری تهران بگذارد ، در حال حاضر شهرداری به علت نداشتن پول نه تنها هیچ کار عمرانی نمی کند بلکه حتی حقوق کارمندان خود را به زحمت می دهد.

 

کمک مالی آمریکا به ایران یک امر ضروری است!

یک مقام برجسته دولت درباره ملاقات و مذاکرات سناتور سایمینگتن مشاور مخصوص کندی و عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با امینی نخست وزیر گفت : سناتور سایمینگتن در یک مجلس میهمانی که عده ای از دیپلمات ها بودند گفته است به نظر من کمک های مالی و اقتصادی و کمک معنوی آمریکا نسبت به دولت ایران یک امر ضروری و لازم است.

 

موسسه آمریکایی مامور رسیدگی به تقاضای وام کارخانه های ایرانی!

« تهران مصور » نوشت : چند ماه قبل بانک ملی موافقت کرد که از محل پشتوانه اسکناس 200 میلیون تومان به کارخانه ها و صنایع کوچک کشور که دچار رکود شده اند وام بدهد.

پس از انتشار این خبر 35 کارخانه بزرگ و کوچک از اداره راهنمایی و همکاری وزارت صنایع و معادن تقاضای وام کردند ، اداره مزبور موسسه ژرژفرای آمریکایی را مامور مطالعه در مورد تقاضاهای رسیده کرد.

گزارش هایی که موسسه آمریکایی تهیه کرد لزوم دادن وام را به بعضی از کارخانه ها تائید کرد ولی نسبت به وام های بزرگ مخالفت کرد و این مخالفت موجب اعتراض و گلایه شدید صاحبان کارخانه های بزرگ گردید و به همین علت در کادر اداره راهنمایی و همکاری وزارت صنایع تغییراتی به وجود آمد، با وجود این در اثر فشاری که وارد آمده روز 18 مهر کمیسیونی با حضور روسیای بانک ملی و مرکزی ، وزیر صنایع و مسئولین امور دولتی تشکیل و مجددا پرداخت وام به کارخانه های بزرگ را تائید کرده اند!

 

تبرئه آثار ضددینی کسروی در یک دادگاه!

«تهران مصور » در گزارشی نوشت : ماه گذشته پرونده ای در دادگاه شعبه 9 جنجه مطرح شد که در نوع خود کم نظیر بود ، به موجب این پرونده که از مدت ها قبل درست شده بود ، ابوالفضل ارباب زاده یکی از پیروان سرسخت کسروی به سه فقره جرم متهم می شود ؛ انتشار کتب کسروی بر خلاف قانون مطبوعات ، انتشار مقاله مضر به اساس دین مبین اسلام و نشر کتب کسروی که حاوی مطالبی علیه دین مبین اسلام بوده است.

این پرونده، اولین پرونده ای است که پس از 16 سال در مورد کتب کسروی در یک مرجع رسمی رسیدگی مطرح می شود، پرونده مزبور زیر نظر دکتر ناصر وثوقی تحت رسیدگی قرار گرفت و جالب این جا است که نه تنها ابوالفضل ارباب زاده بلکه نوشته های کسروی نیز تبرئه شد زیرا در حکمی که به همین مناسبت صادر شده دادگاه وارد متن نوشته های کسروی نیز شده و نظر داده است که نه تنها در این کتاب ها مطالبی علیه اسلام نیست بلکه به نفع اسلام نیز تبلیغ شده است!!1

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.