27 مهر ماه 1340

27 مهر ماه 1340

دعوت نیروی هوایی از مردم تهران/تولید و تصفیه نفت تقلیل یافت/گزارش بانک مرکزی درباره تغییرات روی داده در هزینه زندگی مردم/آئین نامه انتخاباتی به معرض نمایش عموم گذاشته می شود!/فعالیت مقاطعه کاران و مهندسین خارجی محدود می شود/سنای آمریکا گزارش مربوط به ایران را مطالعه می کند/شیلات جنوب در حال بلاتکلیفی است

دعوت نیروی هوایی از مردم تهران

امروز سومین روزهفته نیروی هوایی با انجام نمایش هایی از جت ها در آسمان رشت و بندر پهلوی آغاز گردید.

تیمسار سرلشکر خادمی رئیس ستاد نیروی هوایی گفت : امسال نیروی هوایی برای این که هر چه بیشتر اهالی محترم تهران بتوانند از نمایشات جالب هوایی و عملیات چتربازان دیدن نمایند کلیه تسهیلات لازم را فراهم آورده و ما به وسیله روزنامه ها از اهالی تهران دعوت می کنیم که از این نمایشات جالب دیدن کنند.

 

تولید و تصفیه نفت تقلیل یافت

گزارش ماهانه شرکت اکتشاف و تولید نفت ایران در ماه سپتامبر [ از دهم شهریور تا هشتم مهر ماه ] حاکی است که تولید نفت خام در این ماه 4 میلیون و 531 هزار تن بوده است.

تولید متوسط روزانه در ماه مزبور یک میلیون و 131 هزار بشکه بوده و مجموع تولید از ابتدای ژانویه (دهم دی ماه 1339) تا پایان ماه سپتامبر ( هشتم مهر ماه 1340 ) به 42 میلیون و 531 هزار تن رسیده است.

نتیجه مقایسه تولید این ماه با ماه اوت (دهم مرداد تا هشتم شهریور ) نشان می دهد که میزان تولید در این ماه 674 هزار تن تقلیل پیدا کرده است.

 

گزارش بانک مرکزی درباره تغییرات روی داده در هزینه زندگی مردم

اداره بررسی های اقتصادی بانک مرکزی ایران اعلام داشت که شاخص هزینه زندگی در ایران در ماه شهریور نسبت به ماه مرداد گذشته 3/. درصد تنزل کرده است.

میزان هزینه زندگی در شهریور ماه نسبت به سه ماه قبل 2/6 درصد تنزل داشته است ولی نسبت به شهریور ماه سال گذشته هنوز 3/8 درصد بیشتر است.

برای محاسبه شاخص مزبور بانک مرکزی قیمت 31 قلم کالاهای مصرفی و احتیاجات عمومی از هفت شهرستان گرفته و مورد استفاده قرار می دهد و ضرایبی که بدین منظور اختصاص داده شده در نتیجه بررسی هزینه زندگی در سال 1313 بوده و سال 1315 پایه شاخص فعلی می باشد.

 

آئین نامه انتخاباتی به معرض نمایش عموم گذاشته می شود!

امروز مقامات مسئول وزارت کشور امکان مراجعه به افکار عمومی را در مورد آئین نامه تکمیلی انتخابات تایید کردند.

فرهودی معاون پارلمانی وزارت کشور که امور مربوط به انتخابات زیر نظر وی انجام می گیرد در این زمینه گفت : هر کس پیشنهاد موثر و مفیدی در مورد آئین نامه تکمیلی انتخابات داشته باشد می تواند آن را تسلیم دولت و وزارت کشور کند و مسلما مورد توجه و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

فعالیت مقاطعه کاران و مهندسین خارجی محدود می شود

امروز از طرف وزیر دارایی به شرکت ملی نفت ایران ابلاغ شد : «در  حال حاضر سرمایه گذاری در رشته های عمرانی و ساختمانی محدود شده است و در اجرای برنامه تثبیت اقتصادی کشور که اکنون مورد عمل است باید حتی المقدور در امور ساختمانی و عمرانی از مهندسان و شرکت های صددرصد ایرانی استفاده گردد».

 

سنای آمریکا گزارش مربوط به ایران را مطالعه می کند

تا چند روز دیگر تعطیلات سنای آمریکا پایان می یابد و سناتور سایمینگتون عضو کمیته خارجی سنای آمریکا درباره مسافرت خود به کشورهای آسیایی و خاورمیانه گزارشی تسلیم خواهد کرد.

سناتور سایمینگتون در مسافرت به این کشورها مدت چهار روز نیز در تهران توقف داشت و با نخست وزیر ، کفیل وزارت خارجه و عده ای دیگر از مقامات دولت ملاقات و مذاکره کرد.

محافل مطلع معتقدند با وجود آن که سناتور سایمینگتون دارای ماموریت رسمی از طرف دولت نبوده است با این وجود با توجه به توصیه هایی که از طرف کمیته خارجی سنا درباره مطالعه اوضاع ایران به وی شده است مسلما گزارش ها و نظریات او در امر کمک آمریکا به ایران بی اثر نخواهد بود.

 

شیلات جنوب در حال بلاتکلیفی است

آخرین مهلت مزایده بهره برداری از شیلات جنوب که آگهی آن چندی پیش منتشر شد دیروز پایان پذیرفت ولی در آخرین فرصت نیز حتی یک پیشنهاد به شرکت شیلات تسلیم نگردیده و بهره برداری از ماهی خلیج فارس همچنان در حال بلاتکلیفی باقی مانده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.