26 مهر ماه 1340

26 مهر ماه 1340

شاه : هدف ما تقسیم عادلانه ثروت است!/علی امینی : این روزها همه کاندیدای نخست وزیری شده اند!/بهره برداری معکوس!/به همکارانم گفتم وعده ندهید/اجتماع دانشجویان دانشکده حقوق/طرح جدید وزارت فرهنگ/انتخابات امسال برگزار نمی شود

شاه : هدف ما تقسیم عادلانه ثروت است!

شاه در ضیافت کلوپ مطبوعات فرانسه گفت : هدف ما تقسیم عادلانه ثروت است ، کشور ایران از نظر سوق الجیشی منطقه حساسی به شمار می رود ولی ما همیشه به دنبال صلح هستیم.

مقتضیاتی که موجب ورود ایران به پیمان سنتو بود به قوت خود باقی است ، عضویت ایران در سنتو مانع دوستی با شوروی نیست.

همیشه در دنیا رژیمی در خطر است که طبیعی نباشد ، رژیم ایران چون کاملا طبیعی است استوار خواهد ماند.

زندگی مردم روستاهای ایران مناسب زندگی امروزی نیست، ایران به پیشرفت نیاز فراوانی دارد.

 

علی امینی : این روزها همه کاندیدای نخست وزیری شده اند!

علی امینی نخست وزیر طی سخنانی در دانشگاه ملی گفت : این روزها همه کاندیدای نخست وزیری شده اند.

 

بهره برداری معکوس!

از همه چیز این مملکت بهره برداری در جهت مخالف شده به این معنی که عده ای از استادان باعث شدند که دانشجویان منحرف شوند تا از این راه با کسب قدرت به مقام و منصبی برسند، روی همین نظر به آن ها نمره می دادند تا بروند و به آن ها رای بدهند!

تنبلی در افراد مملکت ما ذاتی است و هر جوانی می خواهد از زیر بار درس خواندن در برود و ما هم که جوان بودیم می خواستیم نمره ای بگیریم و راحت شویم ، ولی به عهده استادان است که در هدایت افکار جوانان بکوشند و آن ها را راهنمایی کنند.

 

به همکارانم گفتم وعده ندهید

از اول به همه همکارانم گفتم وعده ای در مورد تقلیل هزینه های زندگی ندهید و فقط بگوئید نمی گذاریم هزینه زندگی از این که هست بالا برود و بحمدالله نگذاشتیم بالا برود و ضمنا از خواست خدا امسال وفور میوه بود و به ما کمک کرد ، ما کاری نکردیم میوه خودش زیاد بود ولی در مقابل خداوند تلافی کرده و باران نیامده و غله کم داریم، این به آن در!

فلان آقا در منزلش نشسته و بی بهره از حداقل معلومات است می گوید اگر من بیایم چنین و چنان خواهم کرد ، اگر مملکت خوب بشود بنده افتخار می کنم جزو یکی از افراد مملکت در این کشور زندگی کنم ولی متاسفانه کار نخست وزیری طوری شده است که همه خود را کاندیدای نخست وزیری کرده اند. اگر بنده خودم را کاندیدا کردم لااقل فکر می کردم که لیاقت دارم، تازه اگر آقایان به همین اکتفا کنند حرفی نداریم ولی چوب لای چرخ دولت گذاشتن درست نیست.

ما به این مقام نچسبیده ایم ، چون آن هایی به مقام می چسبند که می خواهند بهره برداری کنند یا اقوام خود را در راس کارها قرار دهند.

 

اجتماع دانشجویان دانشکده حقوق

از صبح امروز دانشجویان دانشکده حقوق به منظور اعتراض به شرکت فارغ التحصیلان دانشکده معقول و منقول در کادر قضایی جلو عمارت دانشکده اجتماع کردند.

 

طرح جدید وزارت فرهنگ

«روزنامه اطلاعات » نوشت : طبق طرحی که وزارت فرهنگ تهیه کرده است دیپلمه ها و لیسانسیه هایی که حاضرشوند شبی دو ساعت در کلاس های شبانه تدریس کنند از خدمت وظیفه معاف می شوند.

 

انتخابات امسال برگزار نمی شود

در ملاقات روسای سابق مجلسین با نخست وزیر گفته شد : پس از تهیه مقدمات انتخابات چند شهر به صورت آزمایشی انجام می شود.

صدرالاشراف نیز گفت : نخست وزیر حسن نیت دارد، ولی انتخابات امسال انجام نمی شود.

سردار فاخر حکمت نیز اظهار داشت : آئین نامه جدید انتخابات اشکالات فراوانی دارد و تاثیری در حسن اجرای انتخابات ندارد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.