21 مهر ماه 1340

21 مهر ماه 1340

ترمیم کابینه عملی می شود/انتخابات فعلا عملی نخواهد شد/طرح تعدیل ثروت/شرکت سران حزب توده در کنگره حزب کمونیست/کمک جدید آمریکا به ایران/« دام سرخ » برای ارامنه ایران

ترمیم کابینه عملی می شود

« تهران مصور » نوشت : با وجود این که دکتر امینی شایعات مربوط به ترمیم کابینه را قویا تکذیب می کند و معتقد است که با همین همکاران خود باید کار کند ولی از نزدیکان نخست وزیر شنیده شده است بالاخره ایشان ناگزیر خواهند شد دو سه نفر از وزرای کابینه را جابجا کند.

 

انتخابات فعلا عملی نخواهد شد

پس از مصاحبه اخیر امینی نخست وزیر و اظهارات وی درباره انتخابات صف آرایی کاندیداها شروع شده است و بعضی از کاندیداها از هم اکنون مشغول فراهم ساختن زمینه و مقدمه در حوزه انتخابیه خود هستند.

« تهران مصور » در این زمینه نوشت : با وجود این پیش بینی نمی شود انتخابات در سال جاری انجام گیرد.

 

طرح تعدیل ثروت

« تهران مصور » : پس از انتشار وقفنامه بنیاد پهلوی در جراید اروپا و آمریکا اغلب مفسرین نوشته اند : از این پس ثروتمندان و ملاکین ایران مجبور هستند که طرح تقسیم املاک و تعدیل ثروت را قبول کنند.

یکی از جراید معتبر آمریکایی اسامی 103 نفر از ثروتمندان و ملاکین ایرانی را منتشر کرده و نوشته است که اگر این عده حاضر به تقسیم املاک و دارایی خودشان نشوند زمان آن ها را مجبور خواهد کرد.

 

شرکت سران حزب توده در کنگره حزب کمونیست

به مناسبت بیست و دومین کنگره حزب کمونیست روسیه که تا چند هفته دیگر در مسکو تشکیل می شود سران فراری حزب توده در کشورهای اروپایی رهسپار مسکو شده اند.

دکتر کشاورز که در سوئیس به حال تبعید به سر می برد ، تنها لیدر فراری حزب توده است که در کنفرانس مزبور شرکت نمی کند.

 

کمک جدید آمریکا به ایران

علی امینی نخست وزیر نیز در گفت و گویی اظهار داشت : وام از آلمان ها همان طور که در مصاحبه وزیر صنایع و معادن توضیح داده شد دو قسمت است که یکی 200 میلیون مارک قرضه دولت به دولت و 700 میلیون مارک اعتبارات به ضمانت دولت آلمان و موسسات خصوصی ، ما در صدد هستیم از اعتبارات بیشتری نیز استفاده کنیم ، از طرف آمریکا نیز علاوه بر 15 میلیون دلار کمک بلاعوض در حدود 40 میلیون دلار از وام هایی که در جریان بود پرداخته شده و مبلغی هم باز کمک بلاعوض انتظار داریم که قریبا تکلیف آن ها روشن می شود.

 

« دام سرخ » برای ارامنه ایران

« تهران مصور » به تلاش های سفارت شوروی برای مهاجرت ارامنه ایران به شوروی پرداخت و نوشت : چندی است باز هم عده ای از ارامنه و آسوری های مقیم ایران دم در سفارت شوروی اجتماع کرده و تقاضای مهاجرت به شوروی می نمایند.

سفارت شوروی برای این کار تبلیغات دامنه داری را آغاز کرده و نقشه ای طرح نموده تا 70 هزار خانواده ایرانی را به سوی بهشت موعود بکشاند.

با این که به تبلیغات زهرآکین شوروی ها جز عده قلیلی پاسخ مثبت نداده اند ولی  به موجب اظهار یکی از اعضای کنسولگری شوروی هم اکنون اوراق 60 خانواده مهاجر ارمنی تکمیل شده و تا آخر مهرماه این عده به ارمنستان خواهند رفت.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.