24 خردادماه 1340

24 خردادماه 1340

سخنگوی دولت: سوء استفاده در دستگاه ها وحشتناک بوده است/خبرگزاری آلمان: امینی به سفیر شوروی چه گفت؟/به کارمندان دون پایه رسیدگی کنید

سخنگوی دولت: سوء استفاده در دستگاه ها وحشتناک بوده است

سخنگوی دولت طی مصاحبه مطبوعاتی امروز اعلام کرد: سوء استفاده در دستگاه ها وحشتناک بوده است.

 

وی ادامه داد: دولت به زودی نام سوء استفاده کننده ها را اعلام می دارد.

 

سخنگوی دولت در مورد قانون از کجا آورده ای نیز گفت: این قانون تا حدی شوخی است!

 

وی در مورد کمک شوروی به ایران نیز گفت: دولت هر نوع پیشنهاد کمک بی قید و شرط شوروی را می پذیرد!

 

سخنگوی دولت در مورد مراجعه به افکار عمومی نیز گفت: به نظر من مراجعه به افکار عمومی برای تغییر قانون انتخابات اشکالی ندارد حتی قانون اساسی را هم به معرض رای عامه می گذارند.

 

خبرگزاری آلمان: امینی به سفیر شوروی چه گفت؟

خبرگزاری آلمان در گزارشی اعلام کرد: ناظران سیاسی در تهران انتظار دارند که کرملین در نخستین فرصت کوشش های خود را برای تشویق ایران به اتخاذ یک سیاست بی طرفی بین شرق و غرب از سر گیرد منتهی این بار در تاکتیک های خود برای رسیدن به این مقصود تغییراتی خواهد داد.

 

چنین به نظر می رسد که رد صریح تمام درخواست های دولت شوروی درباره بی طرفی ایران از طرف امینی، نخست وزیر این کشور، مسکو را متقاعد کرده است که تا مدتی همه کوشش های آن کشور برای بی طرف کردن ایران بی ثمر خواهد بود.

 

پکوف سابقا نیز در اوضاع و احوال مشابه اوضاع کنونی، یعنی در زمان سفر آیزنهاور، رئیس جمهور سابق آمریکا به ایران، نیز نه ماه تمام از تهران دور مانده بود.

 

پکوف در طول یک ماه گذشته چند بار با نخست وزیر ایران و وزیر خارجه این کشور دیدار کرده و اطلاعات جامعی را جمع آوری و برای مذاکره به مسکو برده است.

 

شوروی به دنبال خروج ایران از سنتو می باشد و برای رسیدن به این مقصود پیشنهادهای سخاوتمندانه ای را به دولت ایران ارائه کرده است، ولی امینی در دیدار با وی گفته است بدون اتخاذ یک روش بی طرفی سیاسی هم امکان برقراری روابط دوستانه تری بین ایران و شوروی وجود دارد.

 

به کارمندان دون پایه رسیدگی کنید

روزنامه اطلاعات در سرمقاله امروز خود نوشت: ما هرگز پیشنهاد نمی کنیم دولت به وسیله وضع عوارض و اخذ مالیات های گزاف، بودجه خود را تعدیل کند و حقوق حقه کارمندان را بپردازد، ولی اطمینان داریم که قسمت زیادی از بودجه کنونی دولت در گذشته تفریط می شده، صرف مخارج بیهوده و زائد و تشریفات پوچ می گردیده، در ساختمان ها و تزئینات ریخته می شده، خرج پذیرایی ها و رنگین کردن سفره ها و مسافرت های بی خاصیت می گردید و وقتی این خرج ها از میان برداشته شود، ستون درآمد دولت کافی برای تامین حقوق کارمندانی که در آتش بی عدالتی و تبعیض می سوزند خواهد بود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.