20 خردادماه 1340

20 خردادماه 1340

تحقیق از سپهبد علوی مقدم انجام می گیرد/کندی و خروشچف درباره ایران مذاکره کرده اند/اجتماع عظیم معلمین و دانشجویان در مزار خانعلی

تحقیق از سپهبد علوی مقدم انجام می گیرد

امروز بیگدلی، بازپرس دادسرای دیوان کیفر که پرونده مربوط به شرکت واحد اتوبوسرانی را رسیدگی می کند، بار دیگر به شرکت واحد رفت تا دنباله اقدامات خود را درباره جمع آوری دلایل و مدارک لازم ادامه دهد.

 

امروز در دادسرای دیوان کیفر همچنان شایعه احضار عده ای از کسانی که مورد اتهام هستند شایع بود.

 

بنی فضل، دادستان دیوان کیفر، درباره این شایعات گفت: کارهای دیوان کیفر هیچ وقت متوقف نمی شود و مامورین قضایی مربوط همچنان سرگرم تحقیق و جمع آوری دلائل و انجام امور مربوطه به پرونده ها می باشند.

 

بازپرس پرونده شرکت واحد، که مراحل مقدماتی تحقیقات خود را خاتمه داده است، ظرف 48 ساعت آینده با توجه به وضع پرونده سپهبد علوی مقدم، وزیر کشور اسبق و مدیرعامل سابق شرکت واحد اتوبوسرانی، از نامبرده درباره وضع شرکت واحد تحقیق خواهد کرد.

 

تحقیق از سپهبد علوی مقدم به وسیله بازپرس به استناد همان نامه ای است که از طرف دادستان کل کشور به دادسرای دیوان کیفر رسیده است.

 

کندی و خروشچف درباره ایران مذاکره کرده اند

یونایتدپرس گزارش داد: سناتور اورت دیرکسن، لیدر جمهوری خواهان سنای آمریکا، اظهار داشت: در مذاکرات خروشچف و کندی در هفته گذشته، درباره ایران و اندکی نیز درباره کنگو صحبت شده است.

 

وی از ذکر جزئیات مذاکرات کندی و خروشچف درباره ایران و کنگو خودداری کرد.

 

دیرکسن ضمن قرائت بیانیه ای که از طرف جمهوری خواهان درباره مذاکرات اخیر تهیه شده بود، اظهار داشت: تنها چیزی که کمونیست ها می فهمند قدرت است، به جای آن که رئیس جمهور آمریکا وقت خود را برای تدارک ملاقات های آتی با رهبر شوروی تلف کند، باید در فکر استفاده از تمام امکانات برای تقویت این کشورها باشد تا کمونیست ها بفهمند که ما چه می کنیم.

 

رهبر جمهوری خواهان سنای آمریکا همچنین اظهار داشت: دولت آمریکا باید روش آیزنهاور را در مورد ایران ادامه دهد.

 

اجتماع عظیم معلمین و دانشجویان در مزار خانعلی

به مناسبت چهلمین روز کشته شدن دکتر ابوالحسن خانعلی، دبیر دبیرستان جامی تهران، از ساعت سه و نیم بعدازظهر به تدریج دانشجویان، دانش آموزان و اعضای برجسته وزارت فرهنگ در ابن بابویه جمع شدند.

 

درخشش، وزیر فرهنگ، با عنوان نماینده معلمین در این مراسم گفت: اعتصاب معلم به تمام معنی جنبه هدایت کننده داشت. در روز اعتصاب معلمین جلوی مجلس با سکوت اجتماع کردند و به هیچ وجه قصد تظاهرات نداشتند، اما پلیس از سکوت آن ها سوء استفاده کرد و یکی از عزیزان ما از دست رفت و سه نفر مجروح شدند.

 

وی افزود: جنبه عمومی اعتصاب معلم این بود که ملت ایران دولت را ساقط کرد و ثابت کرد که اگر دولت ها بخواهند برخلاف امیال مردم قدم بردارند، با چنین وضعی روبرو خواهند شد.

 

غیور، یکی از نمایندگان معلمین، نیز گفت: با کشته شدن دکتر خانعلی این طور منعکس شد که معلمین تنها برای استیفای حقوقشان قیام کردند، در حالی که هدف و منظور معلمین بیشتر بهبود وضع تعلیم و تربیت بود؛ هشتاد درصد منظور معلمین توجه به وضع فلاکت بار فرهنگ بود.

 

وی اظهار داشت: اگر به قتل خانعلی رسیدگی نشود، هیچ کس کوچک ترین اعتنایی به دستگاه قضایی نخواهد کرد.

 

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.