28 اردیبهشت ماه 1340

28 اردیبهشت ماه 1340

هرالد تریبیون : به جز امینی شانس دیگری برای ایران وجود ندارد !/فرودگاه آبادان تحت کنترل قرار گرفت/ثروتمندان موظفند به فرهنگ کمک کنند

هرالد تریبیون : به جز امینی شانس دیگری برای ایران وجود ندارد !

روزنامه نیویورک هرالد تریبیون در مقاله ای اظهار امیدواری کرده است که ایران با دولت اصلاح طلب جدید خود توانایی حل نابسامانی ها و آشفتگی های سیاسی خود را خواهد داشت .

 

در این مقاله آمده است : انحلال پارلمان ایران به وسیله شاه و تشکیل یک دولت جدید اصلاح طلب به رهبری نخست وزیر امینی در نخستین وهله فصل تازه ای بنظر می رسد که در تاریخ غم انگیز تلاش و تجسس ایران در راه حصول وضع مدرن حکومتی گشوده شده است. در هر حال ما باید با هیجان زیاد امیدوار باشیم که این آخرین تلاش بیهوده نیست و امینی می توان وضع آشفته کنونی را رو به راه سازد .

 

فرودگاه آبادان تحت کنترل قرار گرفت

طبق خبری که از آبادان مخابره شده اسامی کسانی که تحت تعقیب هستند به مرزبانی آبادان ارسال شده تا از خروج آنان جلوگیری شود .

 

از دیروز فرودگاه آبادان و مرزهای ایران ــ عراق و ایران ــ کویت تحت کنترل شدید قرار گرفت تا از خروج احتمالی افرادی که از طرف دولت قرار است دستگیر شوند جلوگیری به عمل آید .

 

امروز در آبادان گفته می شد که تلگراف محرمانه ای از طرف مرزبانی کل به مرزبانی آبادان و خرمشهر مخابره شده و اسامی کسانی که ظرف این هفته و هفته آینده باید دستگیر شوند برای جلوگیری از خروج آنان از مرز در اختیار مرزبان های آبادان و خرمشهر قرار گرفته است .

 

ثروتمندان موظفند به فرهنگ کمک کنند

درخشش، وزیر فرهنگ، امروز در اجتماع فرهنگیان گفت : ثروتمندان موظفند برای پیشرفت فرهنگ پول بدهند ، زمین بدهند ، از این پس اجازه نخواهم داد که اطفالشان در بهترین نقاط دنیا تحصیل کنند و گروهی اطفال معصوم که قدرت مالی ندارند و از حیث هوش و ذکاوت و استعداد از اطفال آن ها بیشتر شایستگی دارند در خیابان ها ولگردی کنند.

 

وی ادامه داد : به این مردم متمول و ثروتمند اعلام می کنم اگر می خواهند وطن آنان حفظ شود، باید پول و زمین در اختیار ما بگذارند تا وسیله تحصیل پابرهنه ها و اطفال بیگناه و معصوم را فراهم کنیم، این است نتیجه ترقی و تعالی مملکت .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.