25 اردیبهشت ماه 1340

25 اردیبهشت ماه 1340

سرتیپ بازنشسته آجودانی به دیوان کیفر احضار شد/بازداشتی که تکذیب شد/وزیر دارایی سرپرستی وزارت گمرکات را عهده دار شد

سرتیپ بازنشسته آجودانی به دیوان کیفر احضار شد

به دنبال اقداماتی که از طرف دیوان کیفر بمنظور تعقیب کسانی که بنحوی در دستگاه های اداری مرتکب تخلفات و سوء استفاده هایی شده اند انجام می گیرد آخر وقت دیروز دستور احضار سرتیپ بازنشسته آجودانی، مدیرکل سابق بنگاه برق، از طرف بازپرس دادسرای دیوان کیفر صادر گردید .

 

این احضار به دنبال تحقیقات در باره پرونده ای می باشد که از چندی قبل در دادسرای دیوان کیفر طرح شده بود ، در این پرونده مدیر کل سابق برق به اتهام سوء استفاده و با عنوان متهم به بازپرسی خوانده شده است .

 

بازداشتی که تکذیب شد

دیروز رسانه ها از بازداشت سرلشکر محمد دفتری، رئیس سابق تسلیحات ارتش، خبر داده بودند که روزنامه اطلاعات در شماره امروز خود آن را تکذیب کرد .

 

همچنین خبرگزاری های خارجی گزارش داده بودند که آقایان اقبال و خطاطان و اتابکی، وزیران کابینه او، به علت رسیدگی به پرونده های انتخاباتی به دادسرا احضار می شوند. امروز کسب اطلاع شد که این خبر به این صورت صحیح نیست .

 

بازپرس شعبه 19 دادسرای تهران رسیدگی خود را درباره اعلام جرم رسیده به پرونده انتخاباتی تابستانی خاتمه داده و پس از تفکیک پرونده به سه قسمت در دو قسمت قرار عدم صلاحیت صادر کرده و در باره متهمین قسمت سوم قرار مجرمیت صادر کرده است .

 

در پرونده انتخابات تابستانی که در نتیجه یک اعلام جرم و تحقیقات مفصل بازپرس تشکیل شده، از آقایان منوچهر اقبال، نخست وزیر اسبق، و اتابکی، وزیر کشور و خطاطان، وزیر گمرکات کابینه او، به عنوان متهم اسم برده شده بود. 

 

وزیر دارایی سرپرستی وزارت گمرکات را عهده دار شد

آخر وقت دیروز بهنیا، وزیر دارایی، از طرف نخست وزیر به سرپرستی وزارت گمرکات و انحصارات منصوب شد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.