24 اردیبهشت ماه 1340

24 اردیبهشت ماه 1340

لیست متهمین عالی مقام تهیه شد !/5 تن از امرای ارتش بازداشت شدند

لیست متهمین عالی مقام تهیه شد !

اظهارات تند دادستان دیوان کیفر که گفته بود دزدان گردن کلفت را مورد تعقیب قرار داده و حتی به استخوان های آن ها نیز رحم نخواهد کرد باعث شد که امروز خبر دستگیری عده زیادی از اشخاص غیرنظامی نیز که متهم به سوء استفاده و دزدی از اموال عمومی می باشند شایع شود .

 

بر اساس گزارش مطبوعات « به دستور بنی فضل، دادستان جدید دیوان کیفر، صورت جامعی از کلیه متهمین تحت تعقیب در دیوان کیفر تهیه شده و در اختیار نامبرده قرار داده شده است»

 

5 تن از امرای ارتش بازداشت شدند

خبر دیگر این که بعد از ظهر دیروز 5 تن از امرای ارتش که در دولت های سابق دارای مقام بودند به علت سوء استفاده از مقام و حیف و میل اموال دولتی جلب و در دژبانی ارتش بازداشت شدند .

 

بازداشت شدگان دیشب عبارتند از : سپهبد حاجعلی کیا رئیس سابق اداره دوم ستاد بزرگ ارتشتاران ، سپهبد مهدیقلی علوی مقدم وزیر سابق کشور ، سرلشکر علی اکبر ضرغام وزیر سابق دارایی ، سرلشکر محمد دفتری رئیس سابق تسلیحات ارتش و سرتیپ روح الله نویسی رئیس سابق اداره شیلات .

 

همچنین در دیدار وزیر دادگستری و دادستان دیوان کیفر با امینی، نخست وزیر، دستور توقیف و تعقیب متهمین به اختلاس و سوء استفاده صادر شده است .

 

به دستور دولت از ساعت 6 بعد از ظهر دیروز به تدریج 5 تن از امرای ارتش که نامشان ذکر شد توقیف شده اند.

 

این توقیف ها در دنبال شایعاتی انجام گرفت که از آخرین روزهای هفته قبل در تمام محافل تهران بر سر زبان ها بود .

 

انتشار این شایعات به حدی بود که دولت در یک اطلاعیه رسمی آن را تکذیب کرد . در اطلاعیه مذکور ضمن تکذیب شایعات توقیف گفته شده بود که انتشار سریع این شایعات نشانه علاقه و توجهی است که افکار عمومی به مبارزه با فساد دارد .

 

به دنبال انتشار خبر توقیف 5 تن از امرای ارتش از بامداد امروز شایعات زیادی پیرامون بازداشت عده ای غیر نظامی جریان داشت . این شایعات حاکی بود که عده ای توقیف شده اند و در بین آن ها چند تن از نمایندگان سابق مجلس ، روسای سابق چند دستگاه مالی دولت و چند نفر از مالکین و تجار بزرگ نام برده می شوند .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.