18 اردیبهشت ماه 1340

18 اردیبهشت ماه 1340

فردا دولت جدید به شاه معرفی می شود/قم از زمین تا فراز گلدسته ها سیاه پوش بود/نخست وزیر از ملت کمک خواست ! ؛ ایران دستخوش یک گرداب مخوف اقتصادی و مالی است

فردا دولت جدید به شاه معرفی می شود

نخست وزیر جدید از ساعت چهار تا نه بعد از ظهر دیروز در دفتر خود در نخست وزیری مشغول کار بوده و در این مدت امینی کسی را نپذیرفت و فقط یک بار برای ضبط نطق رادیویی خود به تالار هیئت وزیران آمد.

 

از صبح امروز کارکنان نخست وزیری و مستخدم مخصوص اطاق نخست وزیری قبل از ساعت 6 سر کار خود حاضر بودند زیرا نخست وزیر جدید ساعت کار خود را از شش صبح تا دو بعد از ظهر و از چهار تا نه بعد از ظهر قرار داده است .

 

طبق قرار قبلی سردار فاخر حکمت رئیس مجلس شورای ملی در ساعت نه و 45 دقیقه صبح امروز با نخست وزیر ملاقات کرد . مذاکرات دو طرف 45 دقیقه به طول انجامید .

 

سردار فاخر حکمت گفت : ملاقات امروز برای مشاوره در مورد تشکیل دولت جدید بود ، نخست وزیر مشغول انتخاب همکاران خود می باشد . لیستی تهیه کرده اند که آن را امروز کامل خواهند کرد و فردا اعضای هیئت دولت به حضور شاه معرفی می شوند . اعضای هیئت دولت روز پنجشنبه نیز به مجلس شورای ملی معرفی خواهند شد .

 

آسوشیتدپرس امروز گزارش داد : بر اساس اخبار واصله امینی علی الاصول با افزایش حقوق آموزگاران موافقت کرده است ، آموزگاران هنوز اعتصاب خود را ادامه می دهند .

 

محمد درخشش نماینده آموزگاران به آسوشیتدپرس گفت : امینی به طور رسمی از حادثه قتل یک آموزگار در روز سه شنبه گذشته از آموزگاران عذرخواهی خواست و سرگرد شهرستانی را که متهم به قتل آموزگار مقتول می باشد مجازات خواهد نمود .

 

قم از زمین تا فراز گلدسته ها سیاه پوش بود

از صبح روز قبل شهر قم را انبوه سوگواران در خود گرفته است ، کاروان های ماتم که از شهرستان های سراسر ایران به سوی قم حرکت کرده اند اینک شهر را به دریای سیاه و متلاطمی بدل کرده اند ، در خیابان ها ، دسته های عزادار به راه افتاده اند و مشغول سوگواری به مناسبت روز چهلم وفات آیت الله بروجردی مرجع تقلید شیعیان جهان هستند .

 

نخست وزیر از ملت کمک خواست ! ؛ ایران دستخوش یک گرداب مخوف اقتصادی و مالی است

نخست وزیر جدید دیشب در یک نطق رادیویی که ده دقیقه طول کشید برای حل مشکلاتی که با آن روبرو است از ملت ایران کمک خواست .

 

امینی در نطق رادیویی دیشب خود تنها به تشریح اوضاع داخلی پرداخت و اشاره ای به سیاست خارجی دولت جدید نکرد .

 

امینی تاکید کرد که ایران دستخوش یک گرداب مخوف اقتصادی و مالی است و برای بسلامت گذشتن از آن باید همه نیروی معنوی و مادی جامعه تجهیز گردد .

 

امینی صریحا اعلام کرد که بیت المال ملت در معرض تفریط قرار گرفته و عده ای صاحب آلاف و الوف شده اند.

 

امینی از ملت ایران دعوت کرد که برای ریشه کن ساختن فساد و تباهی و قطع ایادی نادرست و خائن از خزانه مملکت به جهاد برخیزند .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.