7 اردیبهشت ماه 1340

7 اردیبهشت ماه 1340

نخست وزیر : اجازه نمی دهم به اسم آزادی هرج و مرج کنند !/تمام قصاب های اراک بازداشت شدند/شورای وزیران سنتو در آنکارا افتتاح شد/تمدن کاباره ای نسل جوان را منحرف می کند

نخست وزیر : اجازه نمی دهم به اسم آزادی هرج و مرج کنند !

ساعت 5 بعد از ظهر دیروز جلسه فوق العاده مجلس شورای ملی درباره لایحه بودجه کل کشور به ریاست دکتر عمید نائب رئیس تشکیل شد .

 

شریف امامی نخست وزیر در این جلسه اظهار داشت : کمال بی انصافی است که گفته شود در ایران آزادی وجود ندارد ، مگر آزادی چه معنایی دارد ، از پشت این تریبون هر یک از آقایان آن چه که می خواستند گفتند مگر آن چه که گفته می شود منعکس نمی گردد ، چرا آزادی نیست ؟ آن چه که آقایان مایل بودند فرمودند و آن چه نیز مایل هستند می فرمایند و دولت هم هیچ گونه نگرانی ندارد .

 

وی ادامه داد : حدود آزادی برای هر کس باید به اندازه ای باشد که به آزادی دیگران لطمه ای نزند ، من به عنوان رئیس دولت اجازه نمی دهم که در این مملکت به عنوان آزادی هرج و مرج بوجود آید و به آزادی دیگران تجاوز و تخطی شود . دولت حاضر طرفدار آزادی است ولی نه آن آزادی که حیثیت و شرف و آبرو و عرض و ناموس دیگران را مورد تجاوز قرار دهد .

 

نخست وزیر همچنین با اشاره به محصولات داخلی مدعی شد : در مورد کارخانجات ارقامی هست که بخوبی نشان داده می شود که محصولات کارخانجات بوجود آمده تا چه میزان ما را از واردات مستغنی کرده است!

 

وی همچنین به تهیه برنامه اقتصادی با کمک کارشناسان خارجی اشاره کرد و گفت : برای این که وضع اقتصادی بر اساس صحیح مستقر شود برنامه ای با کمک کارشناسان خارجی تهیه شد.

 

تمام قصاب های اراک بازداشت شدند

قصاب ها و کشتارکنندگان اراک برای افزایش نرخ گوشت از کشتار گوسفند و فروش گوشت خودداری می کردند که به این دلیل به دستور سرهنگ رحیمی رئیس شهربانی و محمد بیک لیک شهردار اراک قصاب های این شهرستان دستگیر شدند .

 

شورای وزیران سنتو در آنکارا افتتاح شد

پیش از ظهر امروز نهمین دوره اجلاسیه شورای وزیران سازمان پیمان مرکزی با نطق افتتاحیه جمال گورسل در مقر دبیرخانه سنتو در آنکارا گشایش یافت .

 

وزیران خارجه ایران ، ترکیه ، پاکستان ، انگلیس و آمریکا در جلسات شورای وزیران شرکت دارند .

 

تمدن کاباره ای نسل جوان را منحرف می کند

محمد رضا اسپهبد دانشجوی رشته زیست شناسی دانشکده علوم در مقاله ای نوشت : تمدن کاباره ای نسل جوان را منحرف می کند .

 

وی افزود : ما چرا نبایستی از تمدن واقعی ملت های مترقی جهان بهره مند گردیم تا ناگزیر شویم که صفات زشت و به اصطلاح کاباره ای آن ها را تقلید کنیم ، یک روز در روزنامه می خواندم که عده ای فرانسوی از زن و مرد برای اجرای رقص و نمایش های دیگر به یکی از کافه های معروف جنوب شهر وارد شده اند ، تصادفا روز بعد این عده را که زن و مرد جوانی بودند و هر یک به طور مضحک و سینمایی خود را آراسته بودند در خیابان های تهران رژه می رفتند مشاهده کردم . عده کثیری به خیال این که این نوع پوشش مد هست دور آن ها حلقه زده بودند و استقبال می کردند .

 

نویسنده افزود : در روزهای بعدی جوانان در اطراف سینماها و کافه ها خود را به شکل آن بازیگران خارجی در آورده و در این کار آن چنان مبالغه می کردند که تمیز دختران از پسران مشکل می شد .

 

نویسنده نتیجه گرفت : بی پرده باید گفت که این طرز زندگی جوانان ایرانی و تقلید غلط آن ها از تمدن کاباره های مردم غرب نسل جوان ما را ریشه کن نموده و رو به اضمحلال خواهد کشاند و برای صحت این مدعا هر روز عصر به سینما و کافه هایی که در خیابان های شمالی تهران است سری بزنید .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.