تعویض دولت و بازی با مهره‌ها

تعویض دولت و بازی با مهره‌ها

امروز عصر به قصر سعدآباد رفتم و از آنجا به اتفاق والاحضرت اشرف برای شرکت در میهانی شام به منزل عبدالمجید مجیدی رفتیم، که امیرعباس هویدا و برادرش فریدون همراه با ده دوازده نفر دیگر نیز در منزل او به شام دعوت داشتند.  در این میهمانی، امیرعباس هویدا از حد متعارف خود در مشروبخواری فراتر رفت و به حدی مست شد که موقع اجرای برنامه آواز توسط دختر مجیدی به خواب عمیقی فرو رفت و مرتب خرناسه می‌کشید...

سه‌شنبه 9 اوت 1977 [18 مرداد 1356] تهران
«تعویض دولت در ایران» موضوع سر مقاله روزنامه تایمز قرار گرفته، که در آن ضمن انتقاد از هویدا و عبدالمجید مجیدی، حمله شدیدی نیز به شاه شده است. 


امروز عصر به قصر سعدآباد رفتم و از آنجا به اتفاق والاحضرت اشرف برای شرکت در میهانی شام به منزل عبدالمجید مجیدی رفتیم، که امیرعباس هویدا و برادرش فریدون همراه با ده دوازده نفر دیگر نیز در منزل او به شام دعوت داشتند. 
در این میهمانی، امیرعباس هویدا از حد متعارف خود در مشروبخواری فراتر رفت و به حدی مست شد که موقع اجرای برنامه آواز توسط دختر مجیدی به خواب عمیقی فرو رفت و مرتب خرناسه می‌کشید. فریدون با دیدن این وضع، وزیر جدید دربار را به زحمت از خواب بیدار کرد و او را به منزلش فرستاد. 


ضمن صحبتی که با مجیدی داشتم، فهمیدم که او از اوضاع این چند روزه، و بخصوص از این جهت که همه جا از شخص او به عنوان ناجورترین مهره دولت هویدا یاد می‌کنند، بشدت تلخکام است. 


مجیدی می‌گفت که: به خاطر سرپرستی سازمان برنامه و بودجه سپر بلا قرار گرفته و هدف اتهاماتی واقع شده که هرگز در مورد آنها مسئولیتی نداشته است، و مهمتر از همه آنکه، وی از سوی کسانی مورد حمله قرار گرفته که تصور می‌کرد جزء حامیانش باشند. 


موقعی که به مجیدی گفتم: از قرار می‌خواهند او را به عنوان سفیر ایران در فرانسه انتخاب کنند، فوراً جواب داد: «دیگر هرگز هیچ شغل دولتی قبول نخواهم کرد». و بعد که اینگونه لجبازیها را شایسته یک مرد سیاسی ندانستم، لبخندی تحویلم داد.1

 

ورود امیرعباس هویدا (نخست‌وزیر) و عبدالمجید مجیدی (وزیر مشاور و رئیس سازمان برنامه و بودجه) به مجلس شورای ملی جهت تسلیم لایحه بودجه سال 53 کل کشور

شماره آرشیو: 1-6274-7ع

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.