5 اردیبهشت ماه 1340

5 اردیبهشت ماه 1340

اکثر جوانان ایرانی ناراضی اند/وضعیت اسفبار بیمارستان های کشور/بازدید فرح از رادیو ؛ کارکنان رادیو شهبانو را خنداندند !/اعتراض به انجمن نظارت بر انتخابات

اکثر جوانان ایرانی ناراضی اند

روزنامه اطلاعات در متنی انتقادی نوشت : آمار نشان می دهد که اکثریت جوانان این کشور در شرایطی غیر از آن چه در تهران برای جوانان وجود دارد زندگی می کنند ولی این جوانان در هر کجای این سرزمین زندگی کنند جوانان ایران هستند.

 

در ادامه آمده است : جوانانی که در صحاری سوزان و دشت های خشک و جوانانی که در سنگلاخ های کوهستانی زندگی می کنند همه ناراحت و ناراضی و ابروهای در هم کشیده آن ها موید این حقیقت دردناک است.

 

نویسنده اکثر جوانان ایران را دور افتاده و فراموش شده خواند و نوشت : اگر با دید وسیع تر و عمیق تری ناراحتی جوانان را مورد بررسی قرار دهیم خواهیم دید که مولود تمام ناراحتی های آن ها وضع اسف انگیز اقتصادی و فرهنگی آن ها می باشد ، افکار پوسیده و غلط ، انحطاط اخلاقی و علمی ، اجتماع امروزی را برای جوانان ارمغان داشته است .

 

وضعیت اسفبار بیمارستان های کشور

روزنامه اطلاعات در گزارشی به شماره امروز خود درباره بیمارستان های تهران وضعیت اسفباری را تصویر گر شد .

 

در این گزارش آمده است : از مراجعین به درمانگاه های شهر تهران و بیمارستان ها 80 درصد شهرستانی ها هستند که برای مداوای خود و کسان خود به تهران روی آورده و می آورند .

 

مسئولین بیمارستان های تهران می گویند این هجوم شهرستانی ها به تهران می رساند که وضع درمان و بهداشت در شهرستان ها خوب نیست و دهات اطراف تهران شهرهای کوچک یا بهداری و درمانگاه ندارند و یا این که بهداری دارند و پزشک و دارو به آن ها نمی رسد .

 

رئیس یک بیمارستان دولتی می گوید : یک پنجم بیماران ما را اهالی تهران و چهار پنجم آن را اهالی شهرستان ها و دهات اطراف تهران تشکیل می دهند ، شهرستانی ها تقصیر ندارند می بینند کسی به آن ها نمی رسد یعنی در شهرستان ها وسیله رسیدگی کم است به تهران روی می آورند .

 

این رئیس بیمارستان در ادامه می گوید : چاره چیست ؟ جا نداریم ، تختخواب نداریم مجبوریم بیمارهای شهرستانی را جواب کنیم .

 

در بخش دیگری از این گزارش آمده است : در برخی بیمارستان ها از حمام برای رادیولوژی استفاده می کنند.

 

بازدید فرح از رادیو ؛ کارکنان رادیو شهبانو را خنداندند !

فرح پهلوی عصر دیروز نزدیک به دو ساعت و نیم از سازمان های مختلف اداره کل انتشارات و رادیو بازدید کرد .

 

وی در خلال این بازدید که به مناسبت آغاز بیست و دومین سال تاسیس رادیو در ایران انجام گرفت استودیوهای نوین رادیو را افتتاح کرد .

 

در هنگام بازدید از بخش کردی رادیو ایران نامه هایی که از کردهای مقیم خارج از کشور به این برنامه می رسد و همچنین یک دسته از نامه های متعدد شنوندگان برنامه کردی در داخل و خارج که تقاضای پخش آهنگ تولد ولیعهد را کرده بوند به نظر فرح رسید .

 

فرح همچنین از هنرپیشگان برنامه های کمدی رادیو خواست برای او نمایش اجرا کنند و بعد اجرای این نمایش وی خندید !

 

اعتراض به انجمن نظارت بر انتخابات

مقارن ظهر دیروز عده زیادی از اهالی نطنز بمنظور اعتراض نسبت به انجمن نظارت بر انتخابات این شهرستان در تلگرافخانه اجتماع کردند. اجتماع اهالی هنوز هم ادامه دارد و بقرار اطلاع در بخش های اطراف نطنز هم عده زیادی به همین منظور در تلگرافخانه ها اجتماع کرده اند.

 

همچنین دیروز طی تلگرافی که از طرف وزارت کشور به وسیله بی سیم ژاندارمری به استانداری کرمانشاه و فرمانداری نهاوند مخابره شد رئوفی فرماندار این شهرستان به مرکز احضار گردید و به این ترتیب بار دیگر انتخابات نهاوند متوقف شد .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.