4 اردیبهشت ماه 1340

4 اردیبهشت ماه 1340

روز تولد ولیعهد روز کودک اعلام شد !/معاون پارلمانی نخست وزیر معرفی شد/جوانان ایران دچار سرگشتگی شده اند/سوال یک نماینده از وزیر کشور

روز تولد ولیعهد روز کودک اعلام شد !

در حالی که سال های پیش روزهای چهارم اردیبهشت هر سال روز کودک محسوب می شد با تصویب هیئت مدیره انجمن ملی حمایت کودکان مراسم روز کودک از امسال به روز نهم آبان روز تولد ولیعهد موکول شده است !

 

معاون پارلمانی نخست وزیر معرفی شد

ساعت ده صبح امروز مهندس شریف امامی نخست وزیر به حضور شاه رسید و حسن نبوی را به سمت معاون پارلمانی نخست وزیر معرفی کرد .

 

حسن نبوی تحصیلات عالیه خود را در رشته حقوق مدنی و علوم قدیمه به پایان رسانیده و در دادگستری مشاغل مختلفی را متصدی بوده تا پایه یازده قضایی ارتقا پیدا کرده است .

 

وی چند دوره از طرف اهالی نیشابور نمایندگی مجلس شورای ملی را داشته و مدتی هم نیابت ریاست مجلس را بر عهده داشته است .

 

نبوی مدتی نیز عضو هیئت مدیره جمعیت شیر و خورشید سرخ بوده و در مقام نائب رئیسی انجمن ادبی فرهنگستان نیز فعالیت کرده است .

 

جوانان ایران دچار سرگشتگی شده اند

روزنامه اطلاعات در مقاله ای انتقادی نوشت : بدبختانه تمدن مفهوم خود را در جامعه ما از دست داده است به همان اندازه که برای دیگران دوست داشتنی و پربرکت بوده برای ما بدبختی و رنج گران ببار آورده است .

 

در ادامه می خوانیم : روزی مردمان دلسوز و اصلاح طلب ما آرزو می کردند که اجتماع ایرانی دارای تاسیسات و تشکیلات درست و وسایل مدرن و ماشینی باشد و به این ترتیب تسهیلات و تشکیلات درست و وسایل مدرن و ماشینی باشد و به این ترتیب تسهیلات و تسریع بیشتری در کارها به دست آید و قید و بندهای خرافی از میان رفته و دست و پای زن و مرد ایرانی بخاطر بهبود  زندگیشان باز گردد ...ولی افسوس که ...

 

نویسنده افزوده است : تغییرات بزرگی که می خواستیم در امور اقتصادی و تجاری مردم بوجود آید صورت گرفت و تاسیسات نوینی برپا شد ، مصنوعات جدید به بازارهایمان راه یافت و وسایط نقلیه مختلف و راه های دور و دراز ساخته و بناهای رفیع و بلندی برپا گردید ، جوانان وطن برای آشنایی و فراگیری فنون و علوم نو به کشورهای خارج رهسپار گردیدند اما دریغ که جمعی از این فرنگ دیده ها که برای آموزش خدمت به این مردم به خارج رفته بودند خود مسئله بزرگی شدند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.