30 فروردین ماه 1340

30 فروردین ماه 1340

احزاب منحل نمی شود/چرا شرکت معاملات خارجی منحل شد ؟!/شهردار تهران کناره گیری خواهد کرد

احزاب منحل نمی شود

دکتر امامی دبیر کل حزب ملیون درباره شایعات اخیر انحلال احزاب گفت : این شایعات بی اساس است و به هیچ وجه صحیح نمی باشد .

وی گفت : حزب از اجتماع گروهی که دارای عقیده و هدف یکسانی هستند بوجود می آید و بنابر این انحلال اجتماع کسانی که دارای هدف واحدی می باشند معنی ندارد .

امامی در ادامه درباره تکلیف رهبری حزب ملیون در صورت اعزام دکتر اقبال به خارج از کشور به عنوان سفیر گفت : در صورتی که آقای دکتر اقبال به ماموریت خارج از کشور بروند ، تعیین تکلیف رهبری آینده حزب با کنگره حزبی خواهد بود که روز 30 اردیبهشت تشکیل خواهد شد .

 

چرا شرکت معاملات خارجی منحل شد ؟!

روزنامه اطلاعات در انتقادی به شماره امروز خود نوشت : همین بنگاه یا شرکت معاملات خارجی را نمونه فرض کنید ، وقتی میخوانیم شرکت معاملات خارجی منحل شد از خودمان می پرسیم این شرکت چکاره بود ، چکار کرد ، چرا تشکیل شد و چرا از میان رفت؟ البته جواب این سوال جمعا پرونده قطوری است که در بایگانی دستگاه دولتی وجود دارد و برای حمل و نقل آن چند مامور لازم است ، اما همه ما که در این چهار دیواری زندگی می کنیم جواب ساده تری سراغ داریم و آن جوابی است که در غالب موارد مشابه نیز می توان بکار برد : چرا تشکیل شد ؟ برای این که دل فلان آدم خواست ، چرا منحل شد ؟ برای آن که دل آدم های حاضر می خواهد ، چکار کرد ؟ هر کاری دلش خواست !

 

شهردار تهران کناره گیری خواهد کرد

فتح الله فرود شهردار تهران به نخست وزیر طی نامه ای اعلام کرده است « چنان چه وزارت دارایی از پرداخت 60 میلیون ریال عوارض قند و شکر به شهرداری خودداری کند وی از ادامه خدمت معذور خواهد بود».

وزارت دارایی وجوه عوارض قند و شکر را که همه ماهه از طریق وزارت دارایی وصول و به شهرداری تهران پرداخت می گردید توقیف کرده است .

درآمد شهرداری تهران از بابت عواید قند و شکر در ماه بالغ بر 6 میلیون تومان است که رقم مهمی از درآمدهای شهرداری تهران را تشکیل می دهد .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.