28 فروردین ماه 1340

28 فروردین ماه 1340

صادرات افزایش می یابد ؟!/مردم ایران از وضع کشورشان اطلاعی ندارند !/توهم روزنامه آلمانی در مورد ایران ؛  شاه دمکرات ایران !/مخالفت اللهیار صالح با اعتبار نامه یک نماینده

صادرات افزایش می یابد ؟!

مهندس بلور فروشان عضو هیئت مدیره بانک صادرات و معادن ایران در مورد صادرات کشور و افزایش آن و مقررات جدید صادرات اظهار داشت در مقررات جدید بازرگانی خارجی که برای افزایش و توسعه صادرات پیش بینی هایی شده و هدف این است که صادرکنندگان اجازه صدور انواع کالا را داشته باشند مقررات مزبور مورد تأیید می باشد ولی اصل آزادی صادرات اگر توام با تشویق های چند جانبه نباشد نتیجه ای نخواهد داشت.

 

وی گفت : آزاد گذاردن صادرات و وضع مقررات مربوط به آن در افزایش صادرات تاثیری نخواهد داشت مگر آن که صادر کنندگان به انواع وسائل به صدور کالا تشویق شوند و مشکلات صادرات از جمله موانع اعتباری از بین برود .

 

مردم ایران از وضع کشورشان اطلاعی ندارند !

روزنامه اطلاعات به نقل از یک خبرنگار خارجی نوشت : من از شما ایرانی ها تعجب می کنم : شما ها درباره زندگی و مسائل اروپا و آمریکا بیشتر علاقمند هستید تا درباره خودتان ! یک جوان متوسط باسواد حتی می تواند محله های نیویورک را هم نام ببرد ، با کمک مطالبی که خوانده و شنیده کافه های پاریس را شماره کند و از جزئیات زندگی ستارگان سینما گزارش کند اما او نه تنها از وضع شهرستان های وطنش بلکه حتی درباره مسائل زندگی خود و هم وطنانش کمتر مطالعه دارد .

 

این روزنامه نگار افزوده است : رادیوهای شما ، تلویزیون شما ، روزنامه های شما در خصوص ضرب المثل های خارجی ، مد لباس و آرایش های پاریس ، زندگی در پاریس و لندن و نیویورک و داستان ها و تفسیرهایی در خصوص مردم اروپا و آمریکا مطالب بیشتری می گویند و می نویسند تا در مورد مسائل زندگی پیر و جوان ایران. مسابقات رادیو بخوبی نشان می دهد که اطلاعات عمومی در خصوص ایران به مراتب کمتر است تا در مورد مطالب غیر آن .

 

توهم روزنامه آلمانی در مورد ایران ؛  شاه دمکرات ایران !

روزنامه ایندووستری کوریر چاپ دوسلدورف آلمان مقاله ای زیر عنوان شاهنشاه و دمکراسی ایران منتشر کرده و در آن اوضاع ایران را مورد بررسی قرار داده است .

 

این روزنامه می نویسد : ایران از حوادثی که در سال های اخیر در کشورهای خاورمیانه روی داده است برکنار خواهد ماند چون مردم این کشور مرحله انقلاب را قبل از دولت های دیگر خاورمیانه پیموده و آن را پشت سر گذاشته اند .

 

مفسر این روزنامه آلمانی اضافه می کند شاهنشاه یک رهبر روشن فکر و مدبر هستند که هم می توانند سلطنت را اداره کنند و هم اطلاعات کافی و اساسی از اوضاع داخلی ایران دارند و می دانند چه نوع اصلاحاتی برای این کشور ضرورت دارد .

 

مخالفت اللهیار صالح با اعتبار نامه یک نماینده

ساعت ده صبح امروز کمیسیون تحقیق مجلس شورای ملی به ریاست فلسفی نائب رئیس تشکیل گردید و در این جلسه اللهیار صالح نماینده کاشان پیرامون مخالفت خود در مورد اعتبار نامه جمال اخوی وکیل اول تهران توضیحاتی داد.

 

صالح در این مورد گفت : ایشان رئیس انجمن انتخابات تابستانی بودند و آن انتخابات مورد اعتراض قاطبه مردم بوده است و با وجودی که تمام مردم تهران به آن انتخابات اعتراض کردند معهذا ایشان حاضر نشدند ابطال آن انتخابات را اعلام نمایند و تا دقیقه آخری که رئیس انجمن بودند از صحت و درستی آن انتخابات بر خلاف میل مردم تهران و ایران دفاع کردند و بعد هم به جای اعلام ابطال انتخابات فقط از سمت خود استعفا کردند.

 

وی افزود : اما در مورد انتخابات زمستانی با این که ایشان به علت طرفداری از انتخابات باطل و فاسد گذشته مورد بغض مردم بود بدون این که خود را کاندیدا کنند و پروپاگاندا بنمایند آراء نماینده اول تهران را به دست آوردند در حالی که خود انتخابات چون با ارعاب و تهدید و فشار انجام گرفته غیر قانونی است بنا بر این از لحاظ اقدام در انتخابات باطل اولی و شرکت در انتخابات توام با ارعاب دومی ایشان وکیل مردم تهران نیستند.

 

اخوی در پاسخ گفت : صحیح است که بنده خودم را کاندیدا نکردم ولی بعد از این که انتخاب شدم وظیفه اجتماعی بنده بود که اگر بتوانم خدمتی برای این ملت و مملکت انجام دهم مضایقه نکنم !

 

در خاتمه جلسه کمیسیون به اتفاق آرا انتخاب جمال اخوی را صحیح دانست و اعتبار نامه وی را تصویب کرد!

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.