22 فروردین ماه 1340

22 فروردین ماه 1340

اعلام آمادگی آمریکا برای کمک به رژیم شاه/اجتماع معلمین و وعده وزارت فرهنگ ؛ لایحه تغییر اشل معلمین به زودی تقدیم مجلس می شود/وعده های سرخرمنی که داد مطبوعات حکومتی را درآورد/آئین نامه جدید ؛ میخانه ها را از کنار مساجد جمع می کنیم !

اعلام آمادگی آمریکا برای کمک به رژیم شاه

جولیوس هولمز سفیر جدید آمریکا در ایران امروز وارد تهران شد . هولمز بعد از تبریک مقامات وزارت خارجه ایران و اعضای سفارت آمریکا اظهار داشت که دولت آمریکا بدقت متوجه تحولات ایران است و آماده کمک به این کشور می باشد .

در بیانیه ای که هلمز منتشر ساخت نیز آمده است : وزیر خارجه آمریکا اخیرا در آنکارا درباره همکاری سخن گفت و خاطر نشان ساخت که ما به وسیله سازمان پیمان مرکزی سنتو در راه هدف عالی عمران و آبادی و دفاع با یکدیگر دست اتحاد داده ایم . آمریکا تعهد کرده که با ایران و کشورهای دیگر عضو سنتو به منظور تحکیم و تقویت امنیت متقابل همچنان همکاری نماید .

وی افزوده است : برنامه های ما برای همکاری اقتصادی نیز همچنان ادامه خواهد یافت تا کمک به ایجاد تحول بهتری گردد و منابع انسانی و طبیعی ایران به کار بیفتد .

 

اجتماع معلمین و وعده وزارت فرهنگ ؛ لایحه تغییر اشل معلمین به زودی تقدیم مجلس می شود

بعد از ظهر امروز اجتماع بزرگی از معلمین تهران در باشگاه مهرگان تشکیل شد که طی آن یک بار دیگر خواسته های آموزگاران کشور مطرح گردید و مذاکراتی برای تامین این خواسته ها صورت گرفت.

در اجتماع امروز معلمین آقایان فرامرزی ، درخشش و یکی از آموزگاران درباره وضع موجود معلمین و کوشش برای تامین حقوق آنان سخن گفتند و به دنبال تصمیماتی که اتخاذ گردید اعلامیه هایی نیز از طرف معلمین منتشر شد.

یکی از اعلامیه های معلمین حاکی بود که آموزگاران تا روز 11 اردیبهشت برای تامین خواسته های خود مهلت قائل شده اند.

در بخشی از این اعلامیه آمده است : معلمین کشور بمنظور تامین خواسته های مشروع و منطقی خود مبنی بر افزایش اشل معلم و در تعقیب مذاکرات حضوری با مسئولین چاره ای جز ترک کار نیافته اند و از شنبه 26 فروردین کار خود را تا حصول نتیجه قطعی تعطیل می کنند. ولی چون در اجتماع روز 22 فروردین نامه ای از آقای وزیر فرهنگ رسید ، تصمیم گرفتند به اعتماد این نامه رسمی موقتا به کار خود ادامه دهند تا دولت بتواند با جلب نظر معلمین کار افزایش اشل حقوق معلمین را به انجام برساند و در صورتی که تا تاریخ 11 اردیبهشت ماه مفاد نامه وزارت فرهنگ در تامین خواسته معلمین (افزایش اشل حقوق ) به نتیجه قطعی نرسد ، از صبح روز سه شنبه 12 اردیبهشت ماه در سرتاسر کشور کار خود را تعطیل می کنند و بدیهی است که از انجام امتحانات نیز خودداری خواهند کرد.

گفتنی است وزیر فرهنگ اعلام کرده است که به زودی لایحه تغییر اشل معلمین به مجلس شورای ملی تسلیم خواهد شد.

 

وعده های سرخرمنی که داد مطبوعات حکومتی را درآورد

اطلاعات در گزارشی که امروز منتشر کرد به وعده های بدون عمل شهرداری تهران پرداخت و نوشت : وعده هایی که تا حال شهرداری و شهرداران گذشته به مردم تهران داده اند و به آن ها عمل نشده یکی دو تا نیست و اگر راست است که « هزار وعده خوبان یکی وفا نشود » شهرداری را باید از جمله خوبان دانست .

 

آئین نامه جدید ؛ میخانه ها را از کنار مساجد جمع می کنیم !

امروز متن آئین نامه جدید شهرداری که درباره محدود ساختن مشروب خواری و پیاله فروشی تدوین شده بعد از تصویب وزارت کشور به شهرداری تهران فرستاده شد.

یکی از مواد آئین نامه ساعات کار مشروب فروشی ها را محدود می کند و فروشندگان مشروبات منحصرا بین ساعت 9 و 11 صبح و 4 الی 9 عصر مجاز برای فروش مشروب خواهند بود .

طبق ماده دیگر آئین نامه به خانم ها به طور کلی و به اشخاصی که شهرت ماجراجویی و بد مستی و سر و صدا راه انداختن دارند به هیچ وجه مشروب فروخته نخواهد شد .

در سراسر تهران اماکن جزئی فروشی و عمده فروشی مشروبات نباید در مجاورت مساجد و مدارس باشند.

همچنین کاباره ها و کافه دانسینگ های تهران از این پس حداکثر تا ساعت 12 شب باز خواهند بود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.