21 فروردین ماه 1340

21 فروردین ماه 1340

رئیس سنا انتخاب شد/کتاب خوبی برای مطالعه جوانان نیست !/ایران عضو بازار مشترک اروپا می شود!/آگهی تبلیغاتی دانشگاه سوئیسی برای انتخابات شاهنشاهی/کنگره حزب ملیون به ریاست دکتر اقبال تشکیل می شود/همزمان با مذاکرات ایران و ایتالیا ؛ سفیر ایران در ایتالیا به کشور بازگشت/وابسته مطبوعاتی شاه در  آمریکا ؛ در ایران مردم در انتخاب و اجتماعات آزادند!

رئیس سنا انتخاب شد

ساعت ده صبح امروز جلسه علنی سنا به ریاست سعید مالک نائب رئیس برای انتخاب هیئت رئیسه برگزار شد.

صدر الاشراف در انتخابات صورت گرفته از 36 رای ماخوذه 26 رای را به خود اختصاص داده و رئیس سنا شد.

 

کتاب خوبی برای مطالعه جوانان نیست !

روزنامه اطلاعات در مقاله ای انتقادی در شماره امروز خود نوشت : یکی از مشکلات امروز جوانان ما مشکل کتاب است زیرا تربیت غلط پدران و مادران و سهل انگاری آنان باعث می شود که جوانان هر کتابی را که دلشان بخواهد مطالعه کنند.

در ادامه این نوشته آمده است : سهل انگاری پدران و مادران باعث می شود که جوانان به جای مطالعه کتاب های سودمند به سراغ کتاب های مضر و گمراه کننده بروند. اگر کتاب های مورد علاقه جوانان را نگاه کنیم می بینیم که در میان هر ده کتاب شاید 9 کتاب مضر و منحرف کننده باشند و فقط یک کتاب خوب در میان آن ها وجود دارد .

 

ایران عضو بازار مشترک اروپا می شود!

مذاکرات بازرگانی ایران و ایتالیا امروز آغاز شد و در این مذاکرات حل مسائل مربوط به عضویت ایران در بازار مشترک اروپا تا آن حدی که در اختیار ایتالیا است مورد مذاکره قرار گرفت .

گفتنی است انگلیس هم از طرف آمریکا برای عضویت در بازار مشترک اروپا تشویق می شود و اصولا بازار مشترک برای کشورهایی چون ایران که بیشتر صادراتشان مواد خام است خالی از خطر نیست و این خطر بعدا با الحاق ترکیه و یونان به بازار مشترک بیشتر می شود چرا که این دو کشور با ایران در زمینه صادرات توتون ، خشکبار ، فرش و ...رقابت می کنند .

با این وصف اگر انگلیس نیز عضو بازار مشترک شود خطرات ناشی از بازار مشترک برای بازرگانی خارجی ایران بیشتر خواهد شد .

 

آگهی تبلیغاتی دانشگاه سوئیسی برای انتخابات شاهنشاهی

از طرف دانشگاه نیوشاتل در سوئیس کتابی به زبان فرانسه تحت عنوان انتخابات در ایران انتشار یافت.

این کتاب که رساله دکترای غلامرضا مبین می باشد به بررسی تاریخ پارلمان در ایران و انتخابات برگزار شده در طول 55 سال پرداخته است .

کتاب فوق در 155 صفحه تالیف و در فصل پنجم به نتیجه گیری درباره وضعیت انتخابات در کشور و نواقص سیستم انتخاباتی ایران و نحوه اجرای آن پرداخته شده است .1

 

کنگره حزب ملیون به ریاست دکتر اقبال تشکیل می شود

امامی دبیر کل حزب ملیون اظهار داشت کنگره سالیانه حزب ملیون در ماه اردیبهشت در محل حزب تشکیل خواهد شد .

ریاست این کنگره که به مدت 5 روز تشکیل خواهد شد بر عهده اقبال رهبر حزب خواهد بود .

 

همزمان با مذاکرات ایران و ایتالیا ؛ سفیر ایران در ایتالیا به کشور بازگشت

جمال امامی سفیر کبیر ایران در ایتالیا همزمان با مذاکرات بازرگانی ایران و این کشور بامداد امروز به کشور بازگشت و مورد استقبال اردشیر زاهدی سفیر کبیر ایران در آمریکا و تعدادی از دوستان و آشنایان قرار گرفت.

 

وابسته مطبوعاتی شاه در  آمریکا ؛ در ایران مردم در انتخاب و اجتماعات آزادند!

شاپوریان وابسته مطبوعاتی ایران در آمریکا در جلسه ای در دانشگاه امریکن واشنگتن گفت : من نمی گویم زندگی کارگران و کشاورزان ایران مانند کارگر و کشاورز آمریکایی است ولی در آمریکا 6 میلیون بیکار هست و در ایران چنین نیست و درآمد فردی در ایران به اندازه آمریکا نیست ولی درآمد یک نفر در ایران سالانه 720 و در آمریکا 2500 دلار است!

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.