26 اسفندماه 1339

26 اسفندماه 1339

مذاکرات ایران و آمریکا/مذاکرات ایران با کنسرسیوم/تغییر سفرای ایران در خارج/تغییرات مهم در پست های حساس ارتش

مذاکرات ایران و آمریکا

تهران مصور در شماره امروز خود نوشت : مسافرت مهندس طالقانی و مهندس انصاری به واشنگتن با وجود این که یک ماموریت رسمی سیاسی نیست مورد توجه محافل سیاسی پایتخت قرار گرفت زیرا گفته می شود این دو وزیر کابینه اسبق در واشنگتن با مقامات آمریکایی پیرامون وضع مالی ایران و کمک های اقتصادی آن کشور مذاکره خواهند کرد .

 

مذاکرات ایران با کنسرسیوم

در این هفته 14 نفر از نمایندگان شرکت های عامل نفت که به ایران آمدند با وزیر دارایی و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفت مذاکره کردند .

جرائد نوشتند « در این مذاکرات پیرامون فروش نفت ایران موفقیت هایی به دست آمده است .»

 

تغییر سفرای ایران در خارج

یک خبر غیر رسمی حاکیست که سپهبد علوی مقدم به سفارت ایران در رم ، جمال امامی به سفارت ایران در آنکارا ، عضدی وزیر سابق خارجه به سفارت ایران در مادرید و یکی از شخصیت های سیاسی به سفارت ایران در لندن منصوب خواهند شد .

 

تغییرات مهم در پست های حساس ارتش

رئیس ستاد کل ، فرمانده نیروی زمینی ، روسای سازمان های اطلاعاتی ارتش و فرمانده ژاندارمری کل تغییر یافتند .

تغییراتی که در پست امرای ارتش در آخرین روزهای سال در کابینه و ارتش روی داد مورد توجه کلیه محافل سیاسی قرار گرفت .

در کابینه جدید به جای سپهبد وثوق ، سپهبد علوی مقدم و سرلشکر ضرغام سپهبد نقدی به وزارت جنگ ، سپهبد عزیزی به وزارت کشور و شعاعی به وزارت دارایی منصوب شدند .

به جای ارتشبد هدایت رئیس ستاد بزرگ ارتشتاران که تقاضای بازنشستگی کرده است سپهبد حجازی به ریاست ستاد کل منصوب گردید و سپهبد عظیمی به فرماندهی نیروی زمینی منصوب شد.

همچنین سپهبد تیمور بختیار رئیس سازمان اطلاعات و امنیت کشور و معاون نخست وزیر و سپهبد علی کیا رئیس اداره دوم ستاد بزرگ ارتشتاران از پست های خود استعفا داده اند و به جای آنان سرتیپ حسن پاکروان به ریاست سازمان اطلاعات و امنیت کشور و سپهبد کمال به ریاست اداره دوم ستاد ارتشتاران منصوب شدند .

سرلشکر مالک نیز به فرماندهی ژاندارمری کل کشور انتخاب گردید .

در ضمن پیش بینی می شود با انتصاب سپهبد نقدی به وزارت جنگ در آن وزارتخانه نیز تغییراتی داده شود و وزیر جنگ معاونین و همکاران جدیدی برای خود انتخاب کند .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.