1 اسفند ماه 1339

1 اسفند ماه 1339

 پیش بینی ها از آینده مجلسی که هنوز افتتاح نشده است/زد و بند بر سر اعتبار نامه ها/شرط جبهه ملی برای پایان تحصن/تملق روزنامه آمریکایی به شاه !

پیش بینی ها از آینده مجلسی که هنوز افتتاح نشده است

روزنامه فرمان در گزارشی نوشت : فردا مجلس بیستم باز می شود ولی آن چه که از قرائن دیده می شود این است که این مجلس حداکثر تا پایان خرداد ماه قانون انتخابات را به تصویب خواهد رساند و به احتمال بسیار قوی شاه که به انتخابات آزاد علاقه دارد ! و همان طور که بارها گفته اند با قوانین فعلی انجام انتخابات کاملا آزاد ممکن نیست با توجه به نارضایتی های موجود فرمان انحلال مجلس را صادر کنند و در اواسط تابستان سال آینده طی یک انتخابات دیگر تابستانی مقدمات افتتاح مجلس 21 فراهم شود .

 

زد و بند بر سر اعتبار نامه ها

هنوز مسئله اعتبارنامه ها هم چنان مطرح است گویا نمایندگانی که انتخاب شده اند جلساتی تشکیل داده و قرار بر سر گرو و گروکشی گذاشته اند ، عده ای از وکلای بدنام که اعتبارنامه خود را در خطر می دیدند تماس هایی گرفته اند که اگر بخواهند در کار تصویب اعتبارنامه حرف دربیاورند ما هم با اعتبارنامه آنان مخالفت خواهیم کرد ولی با تمام این نقشه ها و زد و بندهای پارلمانی هنوز هم احتمال رد چند اعتبارنامه بدون تصفیه و تنقیح مجلس بیستم در بین می باشد .

 

شرط جبهه ملی برای پایان تحصن

گفته می شود چند نفر از سران جبهه ملی که در مجلس متحصن هستند با مقامات مسئول تماس گرفته اند و اظهار داشته اند در صورتی که در چند حوزه باقی مانده انتخاباتی آوانسی از نظر انتخاب به آن ها داده شود حاضر به ترک تحصن هستند ولی گویا جواب مثبتی نشنیده اند . 

 

تملق روزنامه آمریکایی به شاه !

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در شماره امروز خود به نقل از آیدن گرالی خبرنگار خود ضمن مدح و تمجید فراوان از شاه ایران نوشت : من شاهنشاه ایران را مصمم ، با اراده ، باهوش و سیاستمداری تیزبین دیدم و اطمینان دارم شاهنشاه ایران کشور خود را به خوبی حفظ خواهند کرد !

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.