11 بهمن ماه 1339

11 بهمن ماه 1339

جشن دانشکده افسری در حضور شاه/سردبیر نامه یومیه نماینده مجلس شد/با انتخابات تهران تکلیف مجلس بیستم روشن می شود !/حزب ملیون در تهران بیش از همه فعالیت می کند/استعفای اقبال از کاشمر و پیروزی از مشهد !

جشن دانشکده افسری در حضور شاه

عصر دیروز مراسم سوگند و اعطای سردوشی دانشجویان دانشکده افسری دانشجویان دانشکده نیروی هوایی ، دانشجویان دانشکده افسری شهربانی و دانشجویان افسری جزء در حضور شاه برگزار شد .

در این مراسم غلامرضا پهلوی ، مهندس شریف امامی نخست وزیر ، اعضای کابینه ، نمایندگان مجلس سنا ، وابسته های نظامی خارجی مقیم دربار شاهنشاهی و افسران عالیرتبه ارتش حضور داشتند .

 

سردبیر نامه یومیه نماینده مجلس شد

قرائت آرا در شهرستان دماوند پایان یافت و قاسم مسعودی سردبیر نامه یومیه پست تهران با اکثریت آرا به نمایندگی دوره بیستم مجلس شورای ملی انتخاب شد .

 

با انتخابات تهران تکلیف مجلس بیستم روشن می شود !

با آغاز انتخابات تهران در این هفته کار انتخابات مجدد دوره بیستم به مرحله نهایی خود نزدیک می شود و وضع مجلس بیستم با نمایندگانی که در عرض یک هفته آینده انتخاب می شوند کاملا روشن خواهد شد .

خواندنی ها در این زمینه نوشت : در این دوره مبارزات انتخاباتی در اکثر شهرستان ها بر خلاف انتخابات ابطال شده سریع و بی سر و صدا بود ، ولی در تهران احتمال مبارزه نسبتا شدیدی می رود زیرا محیطی که برای انتخابات در تهران وجود دارد به طور کلی با سایر نقاط کشور متفاوت است .

در انتخابات تهران علاوه بر سه دسته ملیون و مردم و منفردین که در انتخابات گذشته هم فعالیت و مبارزه می کردند دسته ای نیز که خود را طرفداران جبهه ملی می خوانند  فعالیت می کنند  و تاکنون از اجتماعات انتخاباتی آن ها جلوگیری نشده است .

این دسته با جریان فعلی انتخاباتی مخالفت می کنند و ممکن است انتخابات تهران را تحریم کنند .

دسته دکتر بقایی – مکی هم فعالیت هایی دارند و صبح جمعه گذشته میتینگی برپا کرده بودند .

 

حزب ملیون در تهران بیش از همه فعالیت می کند

در مبارزات انتخاباتی تهران حزب ملیون بیش از دستجات دیگر فعالیت می کند . در میان کاندیداهای حزب محمد علی مسعودی و محمد عبدالله گرجی کارگردان اصلی اجتماعات انتخاباتی هستند و احمد امامی دبیرکل حزب ملیون هم برای بعد از ظهر امروز دعوتی برای برگزاری یک میتینگ انتخاباتی در میدان فوزیه به عمل آورده است .

حزب ملیون 18 نفر را برای 15 کرسی نمایندگی در تهران نامزد کرده ولی از میان این کاندیداها فقط موفقیت 6 نفر زیر قطعی به نظر می رسد : احمد امامی ، محمد علی مسعودی ، محمد عبدالله گرجی ، عباس مودب نفیسی ، مرتضی سرمد و محمد رضا خرازی .

از منفردین 4 یا 5 نفر شانس پیروزی در انتخابات را دارند که از میان آن ها موفقیت آقایان بهبهانی و جمال اخوی و رشیدیان قطعی به نظر می رسد . آقایان جمال اخوی و رشیدیان از طرف حزب ملیون هم تقویت می شوند ولی جعفر بهبهانی با هیچ یک از احزاب همکاری ندارد .

از حزب مردم نیز انتخاب 4 نفر آقایان دکتر عمید ، سعید هدایت ، مهندس الهی و خسروشاهی قطعی به نظر می رسد .

 

استعفای اقبال از کاشمر و پیروزی از مشهد !

از خبرهای جالب انتخاباتی این هفته خبر انتخاب دکتر اقبال از مشهد و اللهیار صالح از کاشان است . اقبال در کاشمر هم به نمایندگی مجلس بیستم انتخاب شده بود که به نفع دکتر ابوالقاسم تفضلی کاندیدای دیگر حزب ملیون استعفا داد ولی اگر در مشهد استعفا بدهد نفر بعدی که دکتر ضیائی از حزب مردم است به مجلس خواهد رفت .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.