29 دی ماه 1339

29 دی ماه 1339

حریق در جنگل های شمال/فعالیت های انتخاباتی در حزب ملیون/در انتظار موافقتنامه بازرگانی ایران و پاکستان/سفیر کبیر آمریکا هفته آینده وارد تهران می شود/80 شعبه انتخاباتی برای اخذ رای در تهران در نظر گرفته شد/ملکه انگلیس به ایران می آید !

حریق در جنگل های شمال

از سحرگاه روز سه شنبه 27 دی قسمت وسیعی از جنگل های بکر و دست نخورده شمال آتش گرفته و هنوز می سوزد . این آتش سوزی منطقه ای به وسعت 60 کیلومتر مربع را فرا گرفته است .

مسئولین امر با این بهانه که به علت صعب العبور بودن راه های این قسمت از جنگل هنوز موفق به راه یافتن به منطقه حریق نشده اند تاکنون نتوانسته اند حریق را خاموش و یا برای حل این بحران چاره ای بیابند !

 

فعالیت های انتخاباتی در حزب ملیون

عصر دیروز و امروز فعالیت های انتخاباتی حزب ملیون در تهران ادامه داشت و عده ای از اصناف و فرهنگیان و کارگران در محل حزب حضور یافتند و از طرف آقایان اقبال ، جم ، امامی ، محمد علی مسعودی ، گرجی و خرازی و معرفت برای آن ها صحبت شد .

دیشب در جلسات انتخاباتی منفردین تهران نیز عده ای از اعضای صنف لبنیات فروش های تهران شرکت داشتند !

 

در انتظار موافقتنامه بازرگانی ایران و پاکستان

با ورود هیئت بازرگانی پاکستانی به تهران بار دیگر روابط تجاری ایران و پاکستان مورد توجه محافل بازرگانی قرار گرفت .

در هیئت مزبور 9 نفر از صاحبان صنایع و رجال بازرگانی و اقتصادی پاکستان شرکت دارند .

 

سفیر کبیر آمریکا هفته آینده وارد تهران می شود

به قرار اطلاع ویلر سفیر کبیر آمریکا در ایران عازم تهران شده است .

سفیر کبیر آمریکا که دو ماه پیش برای استفاده از مرخصی به کشور خود عزیمت کرده بود در هفته اول بهمن وارد تهران شده و شروع به کار خواهد کرد .

گفته می شود که سفیر آمریکا موقعی به تهران وارد می شود و شروع به کار می کند که کندی رئیس جمهور آمریکا فعالیت خود را آغاز کرده و بر اساس سیاست دولت جدید آمریکا مذاکرات خود را با مقامات ایرانی شروع می کند .

 

80 شعبه انتخاباتی برای اخذ رای در تهران در نظر گرفته شد

سخنگوی انجمن گف : در جلسه دیروز صورتی که شامل نام اعضای شعب انتخاباتی بود مورد بررسی قرار گرفت سپس گزارش مربوط به محل 80 شعبه انتخاباتی اعم از مساجد ، تکایا و مدارس که از طرف کمیسیون فرعی در نظر گرفته شده بود خوانده شد و تصمیم گرفته شد آقایان عیسی بهزادی ، دکتر نجم آبادی و فرود از نزدیک محل های مذکور را مورد بازدید قرار دهند .

 

ملکه انگلیس به ایران می آید !

الیزابت دوم ملکه انگلیس دیشب تعطیلات سال نو خود را در نور فُلک قطع کرد و برای مهیا کردن وسائل سفر خود به کشورهای آسیایی به لندن بازگشت .

ملکه الیزابت در آغاز بهمن ماه سال جاری به قصد دیدار رسمی از کشورهای ایران ، پاکستان ، هند و ...لندن را ترک خواهد کرد .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.