21 دی ماه 1339

21 دی ماه 1339

به نیروهای کوبا آماده باش داده شد/انجمن انتخابات تهران فردا تشکیل می شود/کلیه دبیرستان های دولتی غیر دولتی می شوند/هدیه شاه به رئیس جمهور آمریکا !/اعلان جهاد علمای سوریه علیه فرانسه

به نیروهای کوبا آماده باش داده شد

نیویورک تایمز نوشت : آمریکا مشغول تعلیم یک گروه نظامی در گواتمالا است و تصادم این سربازان با نیروهای فیدل کاسترو اجتناب ناپذیر به نظر می آید .

در سراسر کوبا آماده باش اعلام شده و سربازان و جنگجویان برای مقابله با حمله احتمالی آمریکا آماده می شوند.

آمریکا قصد دارد با قدرت نمایی کاسترو را از تصرف پایگاه نظامی این کشور در کوبا منصرف سازد .

نیویورک تایمز می افزاید که نیروهای کماندو به وسیله فرماندهان آمریکایی به تاکتیک جنگ های چریکی آشنا می شوند و دولت آمریکا  نه تنها به وسیله افراد بلکه با دادن مواد لازم و تسهیلات دیگر در این فعالیت ها شرکت می کند .

مقامات گواتمالا می گویند که این فعالیت های نظامی برای جلوگیری از حملات ناگهانی کوبا انجام می شود ولی مخالفین دولت اظهار عقیده می کنند که این تدارکات برای حمله به کوبا فراهم می شود که نقشه آن از طرف آمریکا تهیه شده است .

 

انجمن انتخابات تهران فردا تشکیل می شود

امروز معینی فرماندار تهران اظهار داشت : کلیه 36 دعوت نامه به دست 36 نفر منتخبین طبقات شش گانه رسید و این 36 نفر صبح فردا در سالن فرمانداری تهران اجتماع خواهند کرد تا از بین خود 9 نفر اعضای اصلی انجمن نظارت مرکزی انتخابات و 9 نفر اعضای علی البدل را انتخاب کنند . به این ترتیب فردا انجمن مرکزی انتخابات تهران تشکیل خواهد شد .

9 نفر اعضای اصلی نیز در جلسه فردا از بین خود یک نفر را به عنوان رئیس انجمن نظارت انتخابات تهران تعیین خواهند کرد .

احتمال می رود که پس از تشکیل انجمن نظارت و انجام تشریفات قانونی برای انتخاب 15 نفر نمایندگان تهران تا 15 روز دیگر در تهران اخذ رای به عمل آید .

 

کلیه دبیرستان های دولتی غیر دولتی می شوند

از طرف دکتر صدیق وزیر فرهنگ به کلیه ادارات تابعه این وزارتخانه در تهران و شهرستان ها دستور داده شد که ظرف یک ماه آینده کلیه دبیرستان های دولتی را به غیر دولتی تبدیل کنند بدین معنی که از کلیه دانش آموزان آموزشگاه های متوسطه کشور مبلغی به عنوان شهریه اخذ شود !

در ابلاغیه وزیر فرهنگ در عین حالی که دستور اخذ شهریه از دانش آموزان در مدارس به مسئولین ذیربط داده شده آمده است : دانش آموزان بی بضاعت از پرداخت شهریه معاف شوند و تشخیص بی بضاعت بودن این دانش آموزان به عهده شورای دبیرستان است !

 

هدیه شاه به رئیس جمهور آمریکا !

میز و لوازم تحریر بسیار زیبا و نفیسی که شاه هنگام مسافرت آیزنهاور به ایران به وی داده بود در موزه ملی آمریکا در واشنگتن به معرض تماشای عموم گذاشته خواهد شد .

 

اعلان جهاد علمای سوریه علیه فرانسه

علمای سوریه طی کنفرانس خود از تمام کشورهای عرب و اسلامی درخواست کردند که بر ضد فرانسه اعلام جهاد کرده و فرانسه را از نظر سیاسی و اقتصادی تحریم کنند .

در جلسه کنفرانس بیش از هزار نفر از علمای سوریه و مصر شرکت داشتند و در قطعنامه کنفرانس تقاضا شد که تمام کشورهای عربی و اسلامی فرودگاه ها و بنادر خود را بر روی کالاهای فرانسوی ببندند و به کشتی ها و هواپیماهای فرانسوی اجازه ورود ندهند. کنفرانس همچنین از کشورهای عربی و مسلمان درخواست کرده است که دارایی و تاسیسات فرانسوی را در قلمرو حکومت خود ملی کنند . این کنفرانس همچنین اعلام کرد هر مسلمانی که در ارتش فرانسه علیه ملیون الجزایر بجنگد کافر است و وظیفه هر مسلمان سالمی این است که در صفوف مسلمانان الجزایر علیه فرانسه بجنگد .

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.