20 دی ماه 1339

20 دی ماه 1339

دو نفر دیگر در الجزایر کشته شدند/آمریکا ایران را دعوت به شرکت در نمایشگاه بزرگ جهانی نیویورک می کند/فرهنگ وام دار مشروبات الکلی می شود !

دو نفر دیگر در الجزایر کشته شدند

خبرگزاری فرانسه امروز گزارش داد امروز رسما در الجزیره اعلام شد که 37/59 درصد از مجموع کسانی که حائز شرایط شرکت در رفراندوم بودند در این رای گیری شرکت کردند .

در اعلامیه اضافه شده است آرای موافق 8/68 درصد و آرای مخالف 8/30 درصد بوده است .

امروز در تیاره واقع در 300 کیلومتری جنوب غربی الجزیره تظاهراتی روی داد و زد و خورد کوتاهی بین نیروهای نظامی و تظاهرکنندگان صورت گرفت که دو نفر کشته شدند .

در بعضی دیگر از شهرهای الجزایر از جمله در اران و الجزیره نیز تظاهراتی روی داد .

شهردار تهران : بساط مراکز فساد را در مرکز شهر برخواهم چید.

امروز، فرود شهردار تهران گفت : یک کمیسیون مخصوص برای انتقال قلعه (شهرنو) به خارج از شهر تشکیل می شود .

شهر دار گفت : بر اثر مذاکراتی که صورت گرفته در نظر است قلعه را از مرکز شهر به نقطه ای دیگر انتقال دهند و در آن نقطه کارگاه هایی برای زنان ساکن قلعه احداث کنند .

شهردار تهران امروز رسما گفت : بساط قلعه را به زودی از مرکز شهر برخواهم چید .

 

آمریکا ایران را دعوت به شرکت در نمایشگاه بزرگ جهانی نیویورک می کند

عصر دیروز هیئت اعزامی نمایشگاه نیویورک به تهران مصاحبه مطبوعاتی ترتیب داده و راجع به نمایشگاه نیویورک که در آوریل سال 1964 تشکیل می شود اطلاعاتی در اختیار خبرنگاران گذارد .

چارلز بولتی رئیس هیئت و استاندار سابق نیویورک گفت : بازار مکاره بین المللی است که پس از سال 1936 در آمریکا تشکیل می گردد ، این بازار به وسیله مردم نیویورک و به مناسبت سیصدمین سال تاسیس شهر نیویورک تشکیل می شود و برای ایجاد آن 67 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است .

بازار مکاره در مرکز شهر نیویورک در یک پارک وسیع به مساحت 300 هکتار تشکیل می شود و حداقل 70 میلیون نفر از آن بازدید می کنند .

در این بازار علاوه بر همه صنایع وسائل حمل و نقد جدید نمایش داده می شود و حتی وسائل سفر به فضا نیز به معرض نمایش گذارده خواهد شد .

وزارت خارجه آمریکا از تمام کشورهایی که روابط دیپلماتیک با آمریکا دارند دعوت کرده است که در این نمایشگاه شرکت کنند .

بولتی اعلام کرد ما به ایران آمده ایم از دولت ایران دعوت کنیم که در نمایشگاه شرکت کند ایران می تواند در این نمایشگاه تجارت ، صنعت و فرهنگ خود را به 70 میلیون نفر که از نمایشگاه بازدید می کنند معرفی نماید ، نمایشگاه نیویورک سبب خواهد شد که ایران و آمریکا روابط دوستانه بیشتری پیدا کنند و صادرات ایران به آمریکا افزایش پیدا کند !

بولتی همچنین گفت : در اینجا لازم می دانم که به اطلاع برسانم ملت آمریکا از خبر تولد ولیعهد ایران فوق العاده مسرور شده و تمام جرائد آمریکا شرح این واقعه را نوشته اند .

 

فرهنگ وام دار مشروبات الکلی می شود !

ساعت 4 بعد از ظهر روز یکشنبه هفتمین جلسه شورای فرهنگ تهران به ریاست محمد حسین ادیب استاد دانشگاه و نائب رئیس شورا و با حضور آقایان عبدالله معقول قاضی دادگستری ، تیمسار سرلشکر دولو قائم مقام رئیس انجمن شهر ، علی وکیلی رئیس اطاق بازرگانی ، فتح الله فرود شهردار تهران ، کوثری مدیر کل فرهنگ استان مرکزی و مصطفی بهرانی نماینده روسای دبیرستان های تهران تشکیل شد .

در این جلسه تصمیم گرفته شد تا برای کمک به حوزه فرهنگ کمیسیونی تشکیل گردد تا در رابطه با وضع عوارض بر مشروبات الکلی و همچنین اخذ مالیات از اشخاص متمکن که دارای اشیا و لوازم لوکس از قبیل تلویزیون ، یخچال و رادیو و ...هستند تصمیم گرفته شود . 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.