فراخوان دومین دوره جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو منتشر شد
از سوی دبیرخانه جایزه مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو؛

فراخوان دومین دوره جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو منتشر شد

دبیرخانه جایزه مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو برای دومین دوره جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو فراخوان داد

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده تاریخ معاصر، مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همکاری سایر تشکل‌های فرهنگی و مراکز انقلابی مرتبط با کتاب و محتوا، دومین دوره جایزه مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو را برگزار می‌کند.

دوره نخست جایزه مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با همراهی ناشران، نویسندگان و پژوهشگران متعهد و دلبسته به انقلاب اسلامی توانست خلأ وجود یک جایزه مردمی، هدفمند و راهبردی برای تقدیر از کتاب‌های تولیدشده در بیان و روشنگری حقایق دوران رژیم پهلوی‌ را تا حدی برطرف کند. اینک در دهه پنجم انقلاب اسلامی و گام دوم این انقلاب شکوهمند، دومین دوره این جایزه با رویکرد بیان و روشنگری حقایق درباره دوره منحوس پهلوی‌ها و با هدف برجسته‌نمایی و تقدیر از کتاب‌ها و آثار تولیدی با موضوع مقابله با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها برگزار می‌شود.

 

با توجه به این هدف، دبیرخانه دائمی جایزه مردمی و ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو»، از تمامی پدیدآورندگان و ناشران در سه گروه داستان بلند و رمان بزرگ‌سال، داستان و شعر کودک و رمان نوجوان و همچنین روایت تاریخ دعوت می‌کند تا آثار خود با درون‌مایه‌های مقابله با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره آن‌ دوران را به این دبیرخانه ارسال کنند.

 

گفتنی است آثار با ویژگی‌های زیر از سوی دبیرخانه جایزه پذیرفته و برای ارزیابی و امتیازدهی به هیئت‌های علمی مختلف ارسال خواهد شد:

1. آثار با درون‌مایه مقابله‌گری با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها و روشنگری درباره آن دوران؛

2. آثار چاپ اول سال‌های 1398 و 1399؛

3. آثار منتشرنشده در قالب‌ها و موضوعات موردنظر جایزه از نویسندگان دارای حداقل یک کتاب چاپی؛

4. روایت زندگی شخصیت‌های مؤثر و برجسته در پیروزی انقلاب اسلامی.

 

مهلت و شیوه ارسال آثار:

پدیدآورندگان می‌توانند دو نسخه از آثار خود را از 14 فروردین‌ماه تا 10 اردیبهشت‌ماه 1400 برای دبیرخانه دائمی جایزه شهید سیدعلی اندرزگو به نشانی تهران، خیابان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک 140، مجمع ناشران انقلاب اسلامی ارسال کنند.

 

برگزیدگان جایزه شهید اندرزگو در آیین سالانه اهدای این جایزه، که در شهریورماه 1400 و هم‌زمان با ایام شهادت شهید سیدعلی اندرزگو برگزار خواهد شد، معرفی و تجلیل خواهند شد.

 

تارنما: www.mananashr.ir

شماره تماس: 02166976482، داخلی 208 و 209

کد پستی: 1314673884

 

پوستر فراخوان دومین جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

تماس با ما تماس با ما : 38-22604037(9821+) ارتباط با ماInfo@iichs.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران می باشد.
درج مطالب در سایت لزوماً به معنی تایید آن نیست.
استفاده از منابع این سایت با ذکر ماخذ مجاز است.