• 6762 |
  • 1398/02/18 |
  • 16:04

20 اردیبهشت 1342

آیت‌الله خمینی:  اعمال ضد اسلامی دولت حاضر خطر را نزدیک کرده است/افزایش بودجه عمرانی کشور/تقسیم 4300 دهکده بین کشاورزان

آیت‌الله خمینی:  اعمال ضد اسلامی دولت حاضر خطر را نزدیک کرده است

‏‏آیت‌الله خمینی طی نامه‌ای به سیدکاظم شاهینگان1 در مورد اعمال ضد اسلامی دولت اسدالله علم نوشتند و از وی و سایر علما خواستند که مردم را در این زمینه آگاه کنند.

‏‏در این نامه آمده است: لازم است جنابعالی متوجه باشید که اعمال ضد اسلامی دولت حاضر خطر را نزدیک‏ ‏نموده؛ اخیرا به دوهزار نفر بهایی تذکره دادند و به لندن رفتند برای شرکت در محفلی که‏ ‏به ضد اسلام تشکیل می‌شود و به هر یک پانصد دلار ارز و هزار و بیست تومان تخفیف‏ ‏بلیت هواپیما دادند. خدا می‌داند این مجلس ملعون چه مفاسدی برای اسلام و مذهب‏ ‏دربردارد. مردم را آگاه فرمایید. به علمای اعلام تذکر دهید برای این امور فکری کنند.2

 

افزایش بودجه عمرانی کشور

بودجه‌های عمرانی دولت در سال جاری به نسبت سال قبل در حدود صدمیلیون تومان افزایش می‌یابد. در سال گذشته در حدود 350 میلیون تومان از اعتبارات سازمان برنامه برای عمران کشور به بودجه مملکتی منتقل گردید؛ حال آنکه در سال جاری بودجه‌های عمرانی دولت که برای آبادانی کشور در اختیار سازمان برنامه قرار می‌گیرد در حدود 450 میلیون تومان خواهد بود.

 

تقسیم 4300 دهکده بین کشاورزان

براساس گزارش «تهران‌مصور» از مجموع پانزده‌هزار دهکده که مشمول قانون اصلاحات ارضی می‌شود، تا کنون یک‌سوم آن، که در حدود 4340 دهکده است، از صاحبان آنها خریداری شده و بقیه که بیش از ده‌هزار دهکده می‌شود در آینده خریداری و بین کشاورزان تقسیم خواهد شد.3

 

1. حجت‌الاسلام سیدکاظم شاهنگیان از اعضای قدیمی حسینیه بنی‌فاطمه(س) بود که مبارزات انقلابی خود را با فدائیان اسلام آغاز کرد. او در 22 فروردین سال 1398، در تهران درگذشت.

2. صحیفه امام، ج 1، ص 226.

3. تهران‌مصور، 20 اردیبهشت 1342، ص 3.

چاپ خبر