• 5729 |
  • 1397/03/19 |
  • 14:14

20 خرداد 1341

رئیس اداره بودجه ارتش بازداشت شد /ارز می دهیم خاک می گیریم!/کسی جرات نداشت در مورد ذوب آهن اشکالی به وجود آورد /فروشندگان باید روی کالای خود اتیکت بزنند /زاغه نشین ها در بدترین وضعیت به سر می برند!/ایران به کارشناس خارجی در این حوزه ها نیازمند نیست!/قیمت کالاهای انحصاری بالا نمی رود /دولت از مردم نظر می خواهد!

رئیس اداره بودجه ارتش بازداشت شد

امروز یک مقام مطلع از بازداشت رئیس اداره بودجه ارتش خبر داد.

روز شنبه 19 خرداد تیمسار سرتیپ بازنشسته نوکیانی رئیس سابق اداره بودجه و بازنشستگی ارتش که یکی دیگر از متهمین پرونده ای است که تیمسار سرلشکر بازنشسته محمد دفتری به همان علت بازداشت می باشد طبق قرار بازپرسی نظامی بازداشت شد.

 

ارز می دهیم خاک می گیریم!

نائب رئیس صنف کاشی ساز گفت : ورود کاشی خارجی به معنی آن است که ارز می دهیم و خاک می گیریم.

سال گذشته شرکت نفت دو میلیون کاشی خارجی وارد کرد و چهل کارگاه کاشی سازی ورشکسته شد.

کاشی ایرانی هفت ریال است و کاشی خارجی 18 ریال و بیمارستان ها و بعضی از وزارتخانه ها نیز از کاشی خارجی استفاده می کنند.

 

کسی جرات نداشت در مورد ذوب آهن اشکالی به وجود آورد

محمود بدر وزیر پیشین دارایی در مورد ذوب آهن گفت : کسی جرات نداشت در مورد ذوب آهن اشکالی به وجود آورد.

وی در پاسخ به اظهارات مهدی فرخ به مسئله تعویض محل کارخانه پرداخته و گفت : با این که محل کارخانه برحسب پیشنهاد اداره کل صناعت در قریه امین آباد واقع در شهرستان ری تعیین و قریه مزبور از صاحب آن خریداری شده بود معذلک طولی نکشید که معلوم گردید محل مزبور برای ایجاد کارخانه ذوب آهن مناسب نبوده و به این جهت دستور تغییر آن با این که متضمن خساراتی هم بود داده شد، علت عدم تناسب هم این بود که منبع آب امین آباد از قنات بود و اتفاقا در همان اوان در قنات مزبور خرابی روی داد که آب چند روزی متوقف گردید. البته ممکن بود همین اتفاق در حین بهره برداری کارخانه هم روی دهد و از این راه خسارت جبران ناپذیری بار آورد.

 

فروشندگان باید روی کالای خود اتیکت بزنند

شهردار تهران گفت : همه فروشندگان باید روی کالای خود اتیکت بزنند، شهردار از مردم تهران درخواست کرد که به علت گرانفروشی از قنادی شاهرضا خرید نشود و خشونت با مشتری نیز ممنوع است!

نفیسی شهردار تهران گفت : قنادی مزبور گرانفروش است و با آن که از طریق دادگاه تعقیب شده ولی مهم ترین مجازات برای گرانفروشی نخریدن جنس است تا این افراد خود را اصلاح کنند.

شهردار گفت عده ای از مردم تصور می کنند که فقط تره بارفروشان و میوه فروشان گرانفروش هستند، در حالی که با کمال تاسف اکثر پیشه وران و اصناف گرانفروشی می کنند و شهردار به ناچار به سراغ همه آن ها خواهد رفت.

شهردار گفت کلیه فروشندگان اعم از خواربار فروش و میوه فروش و سبزی فروش و خرازی فروش و سوپرمارکت ها و قنادی ها و لوازم برق و الکتریکی ها و به طور کلی کلیه کسبه و پیشه وران ملزم اند به دستور شهرداری بر روی کالاهای خود اتیکت بزنند و در صورت عدم رعایت دستورات شهرداری مانند گروهی از پیشه وران بازار روز هدایت و اسلامبول از حق کاسبی محروم خواهند شد.

 

زاغه نشین ها در بدترین وضعیت به سر می برند!

امروز از طرف شهردار پیامی برای آگاهی عموم صادر شد، در پیام شهردار به وضع ناهنجار زندگی زاغه نشینان و ساکنین آلونک های اطراف تهران اشاره شده و گفته شده است که ساکنین آلونک ها در سخت ترین شرایط و با احشام و سگ ها و سایر حیوانات در یک جا به سر می برند.

 

ایران به کارشناس خارجی در این حوزه ها نیازمند نیست!

«روزنامه اطلاعات » در یادداشتی نوشت : ایران به مشاور خارجی در زمینه اداری، فرهنگی و بهداشتی و نظایرش نیازمند نیست و سازمان برنامه برای ساختن مدرسه و اصطبل و آسفالت یک شهر درجه دوم مهندس مشاور خارجی می خواهد چه کند؟

به طور قطع ، می توان گفت که ما در رشته های اداری، فرهنگی و بهداشتی و مانند آن به کارشناسان و مستشاران خارجی نیازمند نیستیم . خاصه آن که ایران از نظر اجتماعی دارای اوضاع و احوال مخصوص به خود است و کارشناسان خارجی که با نظریات و دانش عمومی آشنا هستند کمتر می توانند مشکلات ما و راه حل های خاص آن را در یابند. فی المثل کارشناسان خارجی در فرهنگ چه خدماتی می توانند انجام دهند. نمونه هایی در دست است که تقلید از شیوه ها و روش های تدریس و تربیت کشورهای دیگر بنا بر توصیه کارشناسان خارجی نتایج نادرستی به بار آورده است.

 

قیمت کالاهای انحصاری بالا نمی رود

به دنبال انتشار خبر مربوط به بالا رفتن درآمد دولت از منابع نفت و دخانیات و قند و شکر و مالیات در محافل گوناگون این گونه برداشت شد که قیمت این کالاها مثل قند و شکر بالا خواهد رفت، امروز مقامات دولتی برای رفع این شبهه توضیح دادند که در نظر نیست بهای کالا های انحصاری بالا برده شود.

 

دولت از مردم نظر می خواهد!

امروز علی امینی نخست وزیر طی یک مصاحبه اظهار داشت : در مورد محاکمه وزرای سابق دولت در نظر دارد از نظر مردم استفاده کند.

نخست وزیر در پاسخ به این سوال که به چه صورت از نظر مردم استفاده خواهد شد گفت : در این باره مطالعه خواهم کرد که به چه ترتیب می توان از نظر ملت ایران استفاده کرد.

نخست وزیر بعد به آئین نامه جدید انتخابات اشاره کرد و افزود : کار انتخابات را هم به جلب نظر مردم واگذار خواهیم کرد. باید کاری بکنیم که تقلب در انتخابات به حداقل برسد.

گفته می شود آئین نامه جدید انتخابات نیز به معرض افکار عمومی گذاشته خواهد شد تا در صورت پشتیبانی نظر مردم به مرحله اجرا گذاشته شود.

چاپ خبر