• 5686 |
  • 1397/03/02 |
  • 14:04

4 خرداد 1341

شهردار تهران استعفا کرد/استخراج نفت افزایش می یابد/شرفیابی سه ساعت و نیمه/کمک آمریکا برای جبران کسر بودجه ایران!/انحلال اداره فنی وزارت دارایی/علل انتشار شایعه استعفای دولت امینی چه بود؟!/280 نوع حقوق برای 280 هزار کارمند!

شهردار تهران استعفا کرد

«تهران مصور » نوشت : روز سه شنبه هفته گذشته دکتر نصر شهردار تهران که از مقام خود استعفا کرده بود به سمت وزیر مشاور کابینه انتخاب شد و احمد نویسی معاون سابق شهرداری به جای وی شهردار تهران گردید.

گفته می شود با برگزیده شدن دکتر نصر به سمت وزارت مشاور ترمیم کابینه امینی آغاز شده است و احتمال می رود در چند روز آینده تغییرات دیگری هم در کابینه صورت گیرد.

 

استخراج نفت افزایش می یابد

«تهران مصور » نوشت : شنیده شد که در مذاکرات امینی نخست وزیر با مقامات کنسرسیوم در لندن در باره افزایش میزان استخراج و صدور نفت خام ایران توافق هایی شده است.

گفته می شود که مقامات کنسرسیوم خاطر نشان ساخته اند اگرچه ازدیاد استخراج نفت ایران به فعالیت های نفتی در کشورهای دیگر لطمه وارد می آورد ولی به منظور افزایش درآمد عمومی ایران حاضر به اینکار هستند.

 

شرفیابی سه ساعت و نیمه

«تهران مصور » نوشت : شرفیابی سه ساعت و نیمه روز شنبه امینی در محافل سیاسی تهران با اهمیت تلقی شده است.

به قرار اطلاع امینی در پایان این شرفیابی بسیار خوشحال وسرحال به نظر می رسید و گفته شد که برنامه های دولت مورد تایید و پشتیبانی شاهنشاه قرار گرفته است.

امینی در مصاحبه مطبوعاتی روز یکشنبه خود گفت که درباره انتخا بات مذاکره ای به میان نیامده است.

 

کمک آمریکا برای جبران کسر بودجه ایران!

«تهران مصور » نوشت : به قراراطلاع مقامات آمریکایی موافقت کرده اند که کمک های لازم را به کسر بودجه ایران نمایند.

همین خبر حاکی است که نخست وزیر در سفر آینده خود به ایالات متحده در این مورد نیز به مذاکره خواهد پرداخت.

این کمک غیراز کمک ۵۰۰ میلیون دلاری است که قرار است به اجرای برنامه های عمرانی در کشور بشود.

 

انحلال اداره فنی وزارت دارایی

«تهران مصور » نوشت :  به دنبال جمع آوری اتومبیل های دولتی شنیده شد که به زودی اداره فنی وزارت دارایی که مأمور رسیدگی و اداره این اتومبیل ها بود منحل خواهند شد.

همچنین یک خبر خصوصی حاکی است که در آینده نزدیگی اداره ای به نام اداره سرویس در شرکت واحد اتوبوسرانی تاسیس می شود تا کنترل و اداره اتومبیل های دولتی و رانندگان آن را به عهده بگیرد.

اداره سرویس با همه وزارت خانه ها و سازما ن های دولتی در تماس خواهد بود تا هر یک از ادارات که به اتومبیل احتیاج داشته باشند در اختیارشان گذاشته شود.

 

علل انتشار شایعه استعفای دولت امینی چه بود؟!

«تهران مصور » نوشت :   شایعه ناگهانی استعفای دولت که در اوایل این هفته منتشر و گسترش یافت نه تنها بلافاصله تکذیب شد بلکه اعلام گردید که وضع دولت باز هم تثبیت است.

 گفته می شود یکی از علل به وجود آمدن این شایعه سرمقاله انتقادی روزنامه اطلاعات بود زیرا لحن مقاله مزبور بر خلاف معمول تند بوده و از صبح همان روز نیز شایعه استعفای دولت قوت گرفته بود برای عده ای این تصور به وجود آمد که روزهای آخر دولت فرا رسیده است.

 

280 نوع حقوق برای 280 هزار کارمند!

«تهران مصور » نوشت : دولت در حال حاضر 280 هزار نفر کارمند در 30 موسسه دولتی وابسته به خود دارد که از بیسواد گرفته تا فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های اروپا و آمریکا در میان آن ها به چشم می خورد و این ها از 150 تومان گرفته الی 15 هزار تومان ماهانه از صندوق دولت حقوق می گیرند.

«تهران مصور » در گزارش خود به عجایب حقوق در ایران نیز اشاره کرده  و آورده است : «حقوق ماهیانه نخست وزیر 5 هزار تومان ، وزیر کشور 2500 تومان ، استاندار آذربایجان 14 هزار تومان و عضو هیئت مدیره شرکت نفت 12 هزار تومان است.»

این گزارش می افزاید:«وضع حقوق در ایران به صورت عجیبی سردرگم و غیرعادلانه ات زیرا یک نفر لیسانسیه در ادارات مختلف دارای حقوق مختلف است :

در فرهنگ : 2220 تومان

دادگستری : 2391 تومان

دارایی : 1150 تومان

بهداری (پزشک دوم) 1500 تومان

این گزارش تاکید دارد که در ایران 280 نوع حقوق برای 280 هزار کارمند وجود دارد.

چاپ خبر