• 4885 |
  • 1396/05/25 |
  • 15:13

27 مردادماه 1340

ژنرال دوگل به ایران می آید/تخت طاووس به فرانسه فرستاده می شود/تجدید ساختمان سفارت انگلیس

ژنرال دوگل به ایران می آید

تهران مصور نوشت : شاه به اتفاق فرح شهبانوی ایران در ماه آینده به فرانسه سفر خواهند کرد ، اعلیحضرتین در این سفر مدت سه روز میهمان رسمی دولت فرانسه خواهند بود و سه روز نیز به طور غیر رسمی در شهرهای فرانسه به گردش خواهند پرداخت.

 

یک خبر موثق نیز حاکیست که شاه از ژنرال دوگل رئیس جمهور فرانسه دعوت خواهد کرد تا به طور رسمی از ایران دیدن کند.

 

شاه و فرح در سفر به فرانسه نمایشگاه پائیزه ایران در پاریس را نیز افتتاح خواهند کرد.

 

تخت طاووس به فرانسه فرستاده می شود

تهران مصور به نقل از یک منبع موثق گزارش داد : تخت طاووس یکی از گرانبهاترین آثار تاریخی ایران که 18 هزار دانه جواهرات قیمتی بر آن نصب شده است برای شرکت در نمایشگاه پائیزه ایران در پاریس که شاه در سفر خود به فرانسه آن را افتتاح می کند به پاریس برده خواهد شد.

 

تخت طاووس با هواپیما به پاریس برده می شود و « گودار » رئیس پیشین اداره کل باستانشناسی در ایران ، مامور محافظت از آن خواهد بود.

 

همچنین اشیاء و آثار گرانبهای دیگر نیز از یادبودهای باستانی ایران برای شرکت در نمایشگاه به فرانسه فرستاده خواهد شد که پس از پایان نمایشگاه به ایران بازگردانده می شوند.

 

تجدید ساختمان سفارت انگلیس

یک گزارش خصوصی حاکیست که دولت انگلیس 5 میلیون لیره استرلینگ برای تجدید ساختمان سفارت بریتانیا در تهران اختصاص داده است.

 

بنا بر نقشه ای که برای این کار تهیه شده به زودی دیوار آجری سفارت انگلیس در خیابان های نادری – فردوسی – چرچیل و همایون خراب می شود و به جای آن نرده آهنی نصب خواهد شد ، همچنین به جای عمارت کنونی سفارت ، یک بنای چند طبقه مدرن ساخته خواهد شد.

چاپ خبر