• 4677 |
  • 1396/03/23 |
  • 10:08

23 خردادماه 1340

خبرگزاری های خارجی : سفیر شوروی از بی طرف نبودن ایران ناراضی است/ایران 25 هزار دلار به بودجه کنگو کمک می کند/دادرسی ارتش پرونده سرگرد شهرستانی را به دادگستری فرستاد

خبرگزاری های خارجی: سفیر شوروی از بی طرف نبودن ایران ناراضی است

یونایتدپرس در گزارشی به عزیمت سفیر شوروی به مسکو پرداخته و اعلام کرد: به‌زعم ناظران سیاسی، عزیمت پکوف به مسکو نشانه اعتراض وی به شکست مکرر در ایران می باشد.

 

یک منبع موثق اظهار داشت که گمان نمی رود پکوف قبل از 45 روز دیگر به تهران بازگردد.

 

پکوف یک روز پیش از آن که با قطار به مسکو عزیمت کند، مدت طولانی با امینی، نخست وزیر ایران، مذاکره کرده بود.

 

پکوف در اوایل این هفته به خبرنگار یونایتدپرس اینترنشنال اظهار داشته بود که از روش امینی در مورد روابط ایران با شرق و غرب دچار حیرت و شگفتی است.

 

پکوف گفت: من هرگز انتظار نداشتم که ایران کماکان سیاست یک طرفه خود را ادامه دهد. من از تمام امکانات برای بهبود روابط دو کشور ایران و شوروی استفاده کرده ام، اما این حسن نیت ظاهرا با حسن نیت متقابل ایران روبه‌رو نشده است.

 

ناظران سیاسی اظهار می دارند که منظور پکوف از ذکر اصطلاح «سیاست یک طرفه» اشاره به تصمیم دولت ایران مبنی بر حفظ عضویت خود در سازمان سنتو است که انگلیس نیز در آن عضویت دارد .

 

امینی هفته قبل گفت متحد وفاداری برای غرب باقی خواهیم ماند!

 

ایران 25 هزار دلار به بودجه کنگو کمک می کند

در حالی که ایران با کسری شدید بودجه روبه‌رو است و از آمریکا تقاضای کمک کرده است، امروز اعلام شد که دولت 25 هزار دلار به بودجه کنگو کمک می کند.

 

حکومت مرکزی کنگو ماهانه میان 9 تا 14 میلیون دلار کسری بودجه دارد که باید تامین شود، از این مقدار 10 میلیون دلار آن را آمریکا پرداخته و دول دیگر نیز بقیه را تعهد کرده اند؛ از جمله دولت ایران 25 هزار دلار برای کمک به کنگو می پردازد.

 

دادرسی ارتش پرونده سرگرد شهرستانی را به دادگستری فرستاد

بازپرس نظامی پرونده  سرگرد شهرستانی را به علت نقص تحقیقات به دادگستری عودت داده است.

 

تیمسار سرلشکر رکنی، معاون دادرسی ارتش، ضمن تائید این خبر اظهار داشت: چون مدارک این پرونده ناقص بود، از این جهت برای تکمیل تحقیقات به دادگستری فرستاده شد.

 

گزارش های رسیده حاکی است دادستان ارتش پرونده را جهت اظهار نظر درباره صدور قرار بازداشت به دادسرای تهران فرستاده است؛ زیرا پس از آن که قرار بازداشت سرگرد شهرستانی از طرف وزیری، بازپرس شعبه دوم، صادر گردید، چون بین بازپرس و دادستان بر سر صلاحیت رسیدگی اختلاف افتاد و کار به دادگاه استان کشید، تکلیف قرار بازداشت صادره به علت صدور قرار عدم صلاحیت دادگستری درباره این پرونده معلوم نشد. چون پرونده پس از اعلام نظر دادگستری مبنی بر عدم صلاحیت خود به دادرسی ارتش فرستاده شده بود، دادستان ارتش برای اعلام نظر در مورد صدور قرار بازداشت، پرونده را مجددا به دادسرا پس فرستاده است.

 

چاپ خبر