• 4605 |
  • 1396/02/30 |
  • 11:58

28 اردیبهشت ماه 1340

هرالد تریبیون : به جز امینی شانس دیگری برای ایران وجود ندارد !/فرودگاه آبادان تحت کنترل قرار گرفت/ثروتمندان موظفند به فرهنگ کمک کنند

هرالد تریبیون : به جز امینی شانس دیگری برای ایران وجود ندارد !

روزنامه نیویورک هرالد تریبیون در مقاله ای اظهار امیدواری کرده است که ایران با دولت اصلاح طلب جدید خود توانایی حل نابسامانی ها و آشفتگی های سیاسی خود را خواهد داشت .

 

در این مقاله آمده است : انحلال پارلمان ایران به وسیله شاه و تشکیل یک دولت جدید اصلاح طلب به رهبری نخست وزیر امینی در نخستین وهله فصل تازه ای بنظر می رسد که در تاریخ غم انگیز تلاش و تجسس ایران در راه حصول وضع مدرن حکومتی گشوده شده است. در هر حال ما باید با هیجان زیاد امیدوار باشیم که این آخرین تلاش بیهوده نیست و امینی می توان وضع آشفته کنونی را رو به راه سازد .

 

فرودگاه آبادان تحت کنترل قرار گرفت

طبق خبری که از آبادان مخابره شده اسامی کسانی که تحت تعقیب هستند به مرزبانی آبادان ارسال شده تا از خروج آنان جلوگیری شود .

 

از دیروز فرودگاه آبادان و مرزهای ایران ــ عراق و ایران ــ کویت تحت کنترل شدید قرار گرفت تا از خروج احتمالی افرادی که از طرف دولت قرار است دستگیر شوند جلوگیری به عمل آید .

 

امروز در آبادان گفته می شد که تلگراف محرمانه ای از طرف مرزبانی کل به مرزبانی آبادان و خرمشهر مخابره شده و اسامی کسانی که ظرف این هفته و هفته آینده باید دستگیر شوند برای جلوگیری از خروج آنان از مرز در اختیار مرزبان های آبادان و خرمشهر قرار گرفته است .

 

ثروتمندان موظفند به فرهنگ کمک کنند

درخشش، وزیر فرهنگ، امروز در اجتماع فرهنگیان گفت : ثروتمندان موظفند برای پیشرفت فرهنگ پول بدهند ، زمین بدهند ، از این پس اجازه نخواهم داد که اطفالشان در بهترین نقاط دنیا تحصیل کنند و گروهی اطفال معصوم که قدرت مالی ندارند و از حیث هوش و ذکاوت و استعداد از اطفال آن ها بیشتر شایستگی دارند در خیابان ها ولگردی کنند.

 

وی ادامه داد : به این مردم متمول و ثروتمند اعلام می کنم اگر می خواهند وطن آنان حفظ شود، باید پول و زمین در اختیار ما بگذارند تا وسیله تحصیل پابرهنه ها و اطفال بیگناه و معصوم را فراهم کنیم، این است نتیجه ترقی و تعالی مملکت .

چاپ خبر